13. Koncert Prymasowski z Poznańskimi Słowikami już 8 czerwca w Katedrze
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy 13. Koncert Prymasowski, który odbędzie się 8 czerwca o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej. Tegoroczna edycja wydarzenia zatytułowana "Wieczór z Poznańskimi Słowikami" zapowiada się niezwykle interesująco.
  1. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca o godzinie 19:00.
  2. Koncert poprowadzi Antoni Hoffmann.
  3. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
  4. Wystąpią m.in. Agnieszka Adamczak, Piotr Maćkowiak i Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej.

W programie koncertu znajdą się utwory takich kompozytorów jak Gulio Caccini, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Cesar Franck, Michał Lorenc i Ennio Morricone. To doskonała okazja, aby posłuchać zarówno klasycznych, jak i współczesnych dzieł muzycznych w wykonaniu znakomitych artystów.

Na scenie zobaczymy m.in. Agnieszkę Adamczak (sopran), Piotra Maćkowiaka (obój) oraz Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”. Towarzyszyć im będą Marcin Gałęski na organach oraz Maciej Wieloch jako dyrygent. Koncert poprowadzi Antoni Hoffmann, znany z umiejętności wprowadzenia publiczności w muzyczny nastrój.

Organizatorami wydarzenia są JE Ks. Abp Wojciech Polak - Metropolita Gnieźnieński - Prymas Polski, Tomasz Budasz - Starosta Gnieźnieński, Michał Powałowski – Prezydent Miasta Gniezna oraz Ks. Infułat Jan Kasprowicz, Proboszcz i Kustosz Bazyliki Prymasowskiej. Dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, koncert jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych bezpłatnie.

To wyjątkowe wydarzenie stanowi nie tylko kulturalną ucztę, ale także okazję do spotkania się z lokalną społecznością i wspólnego przeżywania muzycznych emocji. Nie przegapcie tego wieczoru pełnego wrażeń!


Starostwo Powiatowe w Gnieźnie