Poważny wypadek na DK 15 w Lubiniu: zderzenie trzech aut
W poniedziałkowy wieczór, 3 czerwca 2024 roku, na drodze krajowej DK nr 15 w miejscowości Lubiń doszło do poważnego wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział trzy samochody osobowe, a jedna z osób została uwięziona w pojeździe. Na miejscu interweniowały jednostki straży pożarnej z kilku powiatów.
  1. Zderzenie trzech samochodów osobowych na DK nr 15.
  2. Jedna osoba uwięziona w pojeździe, cztery osoby ranne.
  3. Interwencja 35 strażaków z PSP i OSP.
  4. Droga krajowa zablokowana przez kilka godzin.

W wyniku wypadku, który miał miejsce około godziny 20:55, jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu została uwięziona w pojeździe. Pozostałe cztery osoby samodzielnie opuściły swoje samochody, jednak wszystkie wymagały udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy z Gniezna, Trzemeszna, Kruchowa oraz jednostki z powiatu mogileńskiego szybko przybyli na miejsce.

Na miejscu zdarzenia, jednostki straży pożarnej skoncentrowały się na zabezpieczeniu terenu oraz uwolnieniu osoby uwięzionej przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitali przez zespoły ratownictwa medycznego. Dalsze działania strażaków obejmowały oświetlenie terenu akcji oraz pomoc w usunięciu wraków z jezdni.

Ze względu na poważny charakter zdarzenia, na miejsce skierowano łącznie 8 zastępów PSP i OSP, co łącznie dało siłę 35 strażaków. Cała akcja trwała 4 godziny i 39 minut. Przez ten czas droga krajowa DK nr 15 była całkowicie zablokowana, a policja zorganizowała objazdy, aby zapewnić płynność ruchu w okolicy.

Wypadki na drogach są niestety częstym zjawiskiem, a każdy taki incydent przypomina nam o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Mieszkańcy regionu powinni pamiętać, że szybka reakcja służb ratunkowych jest kluczowa w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanych.


Źródło: PSP Gniezno