Stypendia Starosty dla 33 uczniów – nagrody wręczono w eSTeDe

**W gościnnych progach Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie podczas uroczystości 17 marca starosta wyróżnił 33 uczniów szkół ponadpodstawowych i ośrodków prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński. Sala wypełniła się młodzieżą, nauczycielami i rodzinami – to nie tylko symboliczne wyróżnienie, lecz też realne wsparcie finansowe dla uczniów. Wręczenie miało rozrywkowy wymiar dzięki występom uczennic II Liceum Ogólnokształcącego. Ceremonia podkreśliła wysiłek młodych ludzi i rolę powiatu w promowaniu edukacji.
- Gala w Centrum Kultury eSTeDe – nagrody, występy i podziękowania
- Uczniowie z Gniezna i powiatu – wyróżnienia także od Prezesa Rady Ministrów
Gala w Centrum Kultury eSTeDe – nagrody, występy i podziękowania
W trakcie spotkania Starosta Tomasz Budasz wręczył stypendia za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński. O oprawę artystyczną zadbały uczennice II Liceum Ogólnokształcącego – Zuzanna Tyl, Zuzzanna Wojciechowska oraz Wiktoria Łaniecka. Stypendia mają formę jednorazowego świadczenia przyznawanego na okres jednego semestru.
Poniżej wykaz nagrodzonych uczniów, pogrupowanych według placówek:
- Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie: Magdalena Guziałek, Cezary Karczewski, Piotr Lawenda
- Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gnieźnie: Aleksandra Wrzos, Konrad Wrzos
- II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie: Julianna Zegar, Karol Zyk, Zofia Wróblewska
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie: Dominik Nawrocki, Mikhailo Priakhina
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie: Kacper Kwiniecki, Mateusz Ponto
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie: Maja Graczyk, Karolina Kuryła, Lidia Bebykh
- I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie: Antoni Tomczak, Jakub Ratajczak, Krzysztof Horodyński
- Zespół Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie: Patryk Gumienny, Ernest Kuleczka, Tomasz Chudy
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku: Jagoda Swędrzyńska, Michał Skibiński
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie: Amelia Nowicka, Anna Podrzycka
- Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie: Agata Popielarz, Zofia Kowalska, Vanessa Sikorska
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie: Aleksandra Błaszczyk, Katarzyna Grześkowiak
- Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie: Maria Magdalena Goździk, Dawid Manuszak, Karolina Biskup
Uczniowie z Gniezna i powiatu – wyróżnienia także od Prezesa Rady Ministrów
Dodatkowo Starosta wręczył odznaczenia uczniom wskazanym przez Prezesa Rady Ministrów za ponadprzeciętne wyniki i zaangażowanie. Wśród wyróżnionych znaleźli się:
- Krzysztof Modrzejewski – Zespół Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie
- Natalia Andrzejewska – III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie
- Piotr Moksik – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie
- Gracjan Ciemnoczołowski – II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie
- Maja Majewska – Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie
- Izabela Michlak – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Gnieźnie
- Julia Szałek – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie
- Igor Wyrwas – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
Stypendia są przyznawane jednorazowo na okres jednego semestru, w wysokości 1 tys. zł.
Mimo że kwota wydaje się symboliczna w kontekście rosnących kosztów, dla wielu uczniów to realne wsparcie na podręczniki, materiały czy dojazdy. Dla szkół i rodziców taki gest jest także formą uznania za systematyczną pracę i mobilizacją do dalszych starań – pomaga budować motywację i widoczność efektów nauki na poziomie powiatu.
na podstawie: Powiat.
![]()
Ostatnie Artykuły

Z recyklingu powstały morskie stwory. Jutro kolejna wyprawa

Pół kilograma narkotyków w trzech mieszkaniach. Wśród nich „narkotyk zombie”

Policyjny voucher WOŚP zamienił się w rejs po jeziorze Niedzięgiel

Stare wille skrywają więcej, niż widać z ulicy. Spacer po Gnieźnie

Ulice, Rynek i sala koncertowa. Muzyczna końcówka lata w Gnieźnie

Fontanna, hulajnogi i zaskroniec. Straż Miejska miała pełne ręce pracy

Harcerze w Imiołkach pod stałą ochroną. Strażacy wracają przy każdym turnusie

Kilka chwil wystarczy, by włamać się do domu. Policja z Gniezna ostrzega

Szpilkostrada w Gnieźnie nabiera kształtu. Prace przeniosły się na Tumską

Wąskotorówka nie wyjedzie w sobotę. W niedzielę dojdzie dodatkowy kurs

Letnie baseny w Gnieźnie zamknięte. Sanepid zlecił ponowne badania

Gnieźnieński kompleks basenowy przechodzi metamorfozę. Powstają nowe strefy

Pasy bezpieczeństwa ratują życie - policja z Gniezna przypomina o zasadach

Sobotnie zajęcia „Mali Giganci” w Gnieźnie odwołane
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gnieźnie - oferta, zapisy, kontakt
- Urząd Stanu Cywilnego w Gnieźnie - kontakt, sprawy, śluby, odpisy
- Biuro Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie - kontakt, godziny, cennik i zasady parkowania
- Apteki Czerniejewo, powiat gnieźnieński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łubowie - kontakt, adres, pomoc
