10 maja w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci zanim trafią do służby, odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 36 mundurowych, w tym dwóch, którzy służbę pełnić będą w gnieźnieńskiej jednostce.

 

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 10 maja br. o godz. 10 odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji. Ślubowanie odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Mariusz Wiśniewski, który jako pierwszy powitał ślubujących.

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Mł. insp. Mariusz Wiśniewski pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. Przypomniał także, że policjantem jest się również w czasie wolnym od służby, wskazując jednocześnie na wagę służby społeczeństwu.

Podczas uroczystości głos zabrał również Zastępca Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego  asp. sztab. Przemysław Postaremczak. Pogratulował nowym policjantom, podkreślił też że służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością.

Następnie głos zabrał ksiądz kanonik Grzegorz Szafraniak kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który przywitał nowo przyjętych funkcjonariuszy w „policyjnej rodzinie” i zapewnił ich o swoim wsparciu.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dla nowo przyjętych funkcjonariuszy to był bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w komendach, komisariatach i posterunkach województwa wielkopolskiego.

 

źródło - KWP w Poznaniu

  • konstytucja Rzeczpospolitej Polski w formie książkowej położona na stole z niebieskim obrusem
  • dwie policjantki, posterunkowe
  • czterech policjantów w mundurach, w tym jedna kobieta