Warsztaty herbaciane: Indie w Gnieźnie – smaki sezonu

Grafika promocyjna wydarzenia Warsztaty herbaciane: Indie w Gnieźnie – smaki sezonu

Ta sama herbata potrafi zaskoczyć zupełnie innym smakiem, gdy pochodzi z innego zbioru. Podczas warsztatów „Indie w Gnieźnie” będzie można sprawdzić to osobiście, porównując tegoroczne herbaty z różnych regionów Indii. Warto zajrzeć do Wieży Gniezno na aromatyczną podróż przez Darjeeling, Assam, Nilgiri i nie tylko.

Szczegóły warsztatów „Indie w Gnieźnie”

  • Data: 24 lipca 2026 roku (piątek)
  • Godziny: 18:00–19:30
  • Miejsce: Wieża Gniezno
  • Cena udziału: 90 zł
  • Liczba miejsc: ograniczona
  • Zapisy: obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca za pośrednictwem formularza organizatora

Jak sezon wpływa na smak herbaty?

Podczas spotkania uczestnicy spróbują herbat z indyjskich zbiorów wiosennych i letnich. To właśnie pora roku może decydować o tym, czy napar będzie świeży i kwiatowy, pełniejszy, owocowy, miodowy czy charakterystycznie muskatelowy.

W programie znalazły się między innymi:

  • degustacja tegorocznych herbat z różnych regionów Indii,
  • porównanie herbat z wiosennych i letnich zbiorów,
  • poznawanie wpływu klimatu, terroir i sposobu produkcji na smak,
  • nauka świadomego opisywania aromatu i profilu naparu,
  • rozmowa o historii oraz tradycjach związanych z indyjską herbatą.

Prowadząca od kilku lat odwiedza indyjskie regiony herbaciane, w tym Darjeeling, Assam, Nilgiri, Arunachal Pradesh, Meghalaję i Munnar. Na plantacjach rozmawiała z producentami i obserwowała kolejne etapy powstawania herbat, dlatego spotkanie ma być połączeniem degustacji, praktycznej wiedzy i doświadczeń zebranych u źródła.

Dla kogo są te warsztaty?

To propozycja zarówno dla osób, które dopiero zaczynają odkrywać świat herbaty, jak i dla tych, którzy potrafią już rozpoznać różnice między poszczególnymi naparami. Będzie okazja spróbować rzadziej spotykanych herbat, nauczyć się mówić o ich smaku własnymi słowami i przekonać się, jak wiele zależy od miejsca oraz terminu zbioru.

Link do wydarzenia na Facebooku