Ekologiczne głosy w eSTeDe. Czternasta edycja przyciągnęła 12 placówek

W eSTeDe zabrzmiały piosenki o przyrodzie, recyklingu i codziennych ekologicznych nawykach. Na scenie spotkały się dzieci i młodzież z 12 placówek z powiatu gnieźnieńskiego oraz sąsiednich miejscowości, a całe wydarzenie pokazało, że nauka przez występ potrafi działać znacznie mocniej niż zwykła lekcja. To była już czternasta odsłona „Zielonych Nut” – festiwalu, który łączy muzykę z ważnym tematem ochrony środowiska.
Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej zgromadził reprezentacje szkół i przedszkoli z Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego, ale też ze Słupcy, Poznania , Wągrowca i Kowanówka. Organizatorzy podkreślali, że tego typu inicjatywy należą do szczególnych form pracy dydaktyczno-wychowawczej. Na scenie liczyło się nie tylko dobre wykonanie, lecz także odwaga, współpraca i swoboda w kontakcie z publicznością.
To właśnie na tym poziomie „Zielone Nuty” wykraczają poza sam konkurs. Dla najmłodszych i starszych uczestników to okazja, by ćwiczyć głos, pamięć i ruch sceniczny, ale też uczyć się odpowiedzialności i pracy w grupie. Wśród występujących znalazło się m.in. Przedszkole nr 10 „Janek Wędrowniczek” w Gnieźnie, a sam festiwal po raz kolejny pokazał, że ekologiczne hasła łatwiej zapadają w pamięć, gdy wybrzmią w piosence.
na podstawie: Powiat.
Ostatnie Artykuły

Ekologiczne głosy w eSTeDe. Czternasta edycja przyciągnęła 12 placówek

Mali Giganci ćwiczą razem przez wakacje. Zmiana dotyczy sobotnich zajęć

Młodzi wędkarze nad Jeziorem Jelonek. Dzień Dziecka miał sportowy finał

Linklater wraca do narodzin nowej fali. W Gnieźnie pokażą film o Godardzie

Sześć sportowych pikników jeszcze przed gnieźnieńskimi Orlikami

Dzieci z rodzin zastępczych pokazały swój świat. Wystawa w starostwie

Karta Mieszkańca w Gnieźnie rusza 1 czerwca. Miasto stawia na cyfryzację benefitów

Zamknięcie ulicy Dworcowej na pięć dni. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami

Powiat Gnieźnieński znowu wyróżniony. Tym razem za cyfrową rewolucję w urzędzie

Gniezno w finale ogólnopolskiego plebiscytu. Głosowanie trwa do sierpnia

Rękoczyny wracają do Gniezna. MOK szuka twórców z pasją

Sauny w Gnieźnie otwarte też przed południem. Sprawdź nowe godziny

Eko-Dzieciaki" zawładnęły gnieźnieńskim rynkiem. Prezydencki Dzień Dziecka połączył zabawę z lekcją ekologii

Młodzi historycy zmierzyli się z PRL-em. Poznański Czerwiec w centrum zainteresowania
Przydatne dane teleadresowe
- Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Parafia św. Michała Archanioła w Gnieźnie - kontakt, sakramenty, historia
- Urząd Gminy Gniezno - struktura, kompetencje i jednostki podległe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie - kontakt, godziny, dofinansowania i wsparcie
- Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie - kontakt, godziny, zajęcia i wynajem
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie - kontakt, awarie, BOK i e-usługi
