Przedszkole nr 17 zaprasza na wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i rodziców!

W Gnieźnie zapadła decyzja o stopniowym wygaszaniu Przedszkola nr 17, co wywołuje wiele emocji wśród rodziców i dzieci. Jakie zmiany czekają na najmłodszych mieszkańców Winiar?
- Przedszkole nr 17 w Gnieźnie przechodzi do historii
- Co dalej z przedszkolakami z Winiar?
Przedszkole nr 17 w Gnieźnie przechodzi do historii
Władze miasta Gniezna ogłosiły, że Przedszkole nr 17, jedno z trzech przedszkoli działających na osiedlu Winiary, będzie stopniowo wygaszane. Oznacza to, że w nadchodzących latach placówka zakończy swoją działalność, a ostatnie dzieci ukończą ją w sierpniu 2028 roku. W bieżącym roku odbędzie się jedynie nabór uzupełniający, co budzi wiele pytań i obaw wśród rodziców.
Co dalej z przedszkolakami z Winiar?
Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 17 mogą być spokojni grupy 4-, 5- i 6-latków pozostaną pod opieką znanych sobie nauczycielek aż do zakończenia działalności placówki. Decyzja o wygaszaniu przedszkola jest podyktowana spadającą liczbą dzieci zameldowanych na terenie Gniezna oraz prognozami demograficznymi, które wskazują na możliwość utworzenia jedynie dwóch oddziałów przedszkolnych w najbliższych latach. Warto zaznaczyć, że w latach szkolnych 2024/25 oraz 2025/26 liczba oddziałów w gnieźnieńskich przedszkolach zmniejszy się o siedem.
Prezydent Gniezna oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu spotykają się dzisiaj z rodzicami oraz pracownikami placówki, aby omówić szczegóły tego trudnego procesu. Miasto zapewnia, że podejmuje wszelkie działania, aby ten okres był jak najbardziej komfortowy dla dzieci i ich rodzin.
Z pełnym zrozumieniem i szacunkiem podchodzimy do trudnej sytuacji związanej z wygaszaniem przedszkola. Wiemy, jak ważne jest dla uczęszczających tam maluchów poczucie bezpieczeństwa i stabilności.”
Wg inf z: Urząd Miasta Gniezno
Ostatnie Artykuły

Park linowy w Gnieźnie zamknięty. Trwa usuwanie gniazda os

Basen w Gnieźnie rusza na długie godziny. Potem zaplanowano przerwę techniczną

Piknik Czytelniczy w Gnieźnie skraca plan, ale nie oddaje pola upałowi

W Gnieźnie jedno zaniedbanie w upał może zagrozić zwierzęciu

W centrum Gniezna wraca święto rękodzieła i spotkań z twórcami

GUS zagląda do gospodarstw. Od tego zależą też unijne dopłaty

Najważniejsze mecze turnieju w Gnieźnie. Stawka sięga blisko 100 tysięcy

Biblioteczny Lepiej znów wraca na Piknik Czytelniczy i budzi ciekawość

Lipiec z LEGO w CK eSTeDe - wakacyjna zabawa, która wciąga od pierwszego klocka

W Gnieźnie nadciąga skwar. Urząd przypomina, jak nie zlekceważyć upału

W Gnieźnie ostrzegają przed upałem i wodą - chwila nieuwagi grozi tragedią

Jednym kierunkiem przez Słomiankę. Zmiany przy katedralnym kwartale Gniezna

Wieczorne utrudnienia przy Żwirki i Wigury. Chudoby nie da się wyjechać

Eko-seniorzy w Gnieźnie pokazali, że segregacja zaczyna się w domu
Przydatne dane teleadresowe
- Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie - kontakt, godziny, zapisy
- Parafia Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Gminna Spółka Wodna w Kiszkowie - kontakt, opłaty, dostępność
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Łubowie - kontakt, godziny, sprawy online
- Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna - adresy, filie, godziny i karta biblioteczna
