Eliminacje powiatowe zawodów
We wtorek, 21 maja, o godzinie 10:00, w Centrum Kultury eSTeDe odbyły się eliminacje powiatowe XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W rywalizacji wzięli udział dzielnicowi z Gniezna, Witkowa, Kłecka, Czerniejewa, Trzemeszna i Fałkowa, walcząc o miano najlepszego w swoim fachu.
  1. Eliminacje powiatowe odbyły się w Centrum Kultury eSTeDe.
  2. Uczestnicy rywalizowali w teście wiedzy.
  3. Zwycięzcy będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.
  4. Finał zawodów odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia mł. insp. Roberta Reckiego, zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie. Życzył on wszystkim uczestnikom powodzenia i zachęcał do osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Podczas eliminacji, dzielnicowi musieli zmierzyć się z testem wiedzy zawierającym 40 pytań. Pytania te obejmowały różnorodne zagadnienia, w tym przepisy ogólnopolicyjne, pierwszą pomoc oraz regulacje prawne dotyczące pracy dzielnicowego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: asp. Bartosz Wesołowski

II miejsce: mł. asp. Sławomir Olejniczak

III miejsce: Patrycja Piorowicz

Konkurs jest ważnym elementem doskonalenia zawodowego dla policjantów pełniących funkcję dzielnicowego. Dzięki takim wydarzeniom funkcjonariusze mogą poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności, aby skuteczniej pomagać społeczeństwu.

Najlepsi dzielnicowi z eliminacji powiatowych będą reprezentować naszą komendę w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zmierzą się następnie w finale, który zaplanowano na jesień w Szkole Policji w Katowicach.


Na podstawie: Policja Gniezno