Ogłoszono wyniki posiedzenia komisji konkursowej w Domu Kultury
Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski zbliża się wielkimi krokami. Po starannie przesłuchanych 21 nagrań, jury wyłoniło siedem zespołów, które wystąpią 25 maja na scenie finałowej.
  1. Jury w składzie Kinga Brzezińska, Janka Matyska, Szymon Brzeziński oraz Emil Pućka wybrało finalistów.
  2. Do finału zakwalifikowały się zespoły z różnych zakątków Polski.
  3. Wydarzenie odbędzie się 25 maja, gdzie zespoły zmierzą się o zwycięstwo.
  4. Finaliści to: Experiment z Kalisza, Meteroids z Zielonej Góry, Red Lust z Gdańska, Scarlet Blaze z Gniezna, Trackstone z Tarnowskich Gór, Silvertale Fox z Gdańska oraz This Man Is Not Real z Gdyni.

W tegorocznej edycji konkursu, który odbywa się już po raz drugi, zainteresowanie było wyjątkowo duże. Młode zespoły rockowe miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed doświadczonymi muzykami i krytykami muzycznymi, co jest dla nich nie tylko okazją do zdobycia cennego doświadczenia, ale także szansą na rozpoznawalność na krajowej scenie muzycznej.

Finaliści, wybrani spośród licznych kandydatów, zaprezentują swoje umiejętności w nadchodzącym finale, który obiecuje być emocjonującym muzycznym spektaklem. Każdy z zespołów przygotowuje się do tego wydarzenia z wielką pasją i determinacją, mając nadzieję, że to właśnie oni zdobędą tytuł najlepszego zespołu rockowego II Ogólnopolskiego Konkursu im. Mikołaja Matyski.

Rywalizacja zapowiada się zacięta, a różnorodność muzyczna i geograficzna finalistów tylko dodaje pikantności tej muzycznej uczcie. Lokalna publiczność z pewnością będzie miała kogo kibicować, a emocje sięgną zenitu, gdy ostatnie akordy rozbrzmiewać będą na scenie finałowej.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie nie tylko konkursowym sprawdzianem, ale również wspaniałą okazją do celebrowania polskiej muzyki rockowej. Miłośnicy mocnych brzmień z pewnością nie powinni przegapić tego muzycznego święta.


Na podstawie: Dom Kultury w Gnieźnie