Podwieszany sufit

Podwieszany sufit to rodzaj atrakcyjnej konstrukcji, którą tworzą kartonowo - gipsowe elementy zawieszone na metalowych bądź drewnianych listwach pod istniejącym już sufitem głównym. Ten typ funkcjonalnej dekoracji często jest używany do ukrycia nieestetycznie wystających rur i przewodów elektrycznych. Zazwyczaj jednak, sufit podwieszany wykorzystuje się aby uzyskać bardziej estetyczny i nowoczesny wygląd w pomieszczeniu.

Te niezwykle efektowne elementy sztukaterii wewnętrznej, którymi są sufity podwieszane, dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych na stworzenie ciekawych wykończeń większości wnętrz. Można je na przykład łączyć z diodami LED, tak aby uzyskać niesamowite efekty świetlne. Tego typu rozwiązanie jest bardzo wydajne i energooszczędne dzięki czemu, potrafi zastąpić główne źródło światła w danym pomieszczeniu.

Gotowe elementy z jakich podwieszany sufit się składa to świetny sposób by wprowadzić do mieszkania trochę niepowtarzalnego klimatu. Produkt ma jednak bardzo szerokie i uniwersalne zastosowanie. Świetnie sprawdzi się nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych. Może stać się również atrakcyjną dekoracją w pomieszczeniach budynków przeznaczonych do użyteczności publicznej. Będą to np. bary, urzędy czy placówki bankowe. Z powodzeniem wkomponuje się do każdego typu aranżacji. Pasuje do wnętrz urządzonych we wszystkich współczesnych stylach architektonicznych. Będzie zarazem stanowił efektowne wykończenie pomieszczeń urządzonych klasycznie.

Sufity podwieszane to rozwiązanie, dzięki któremu skutecznie można zamaskować wady sufitu głównego, nieestetycznie wystające ze ścian rury oraz wszelkiego rodzaju przewody instalacji elektrycznej. Gdy pomieszczenie wydaje się być zbyt wysokie, dzięki odpowiednio dopasowanej konstrukcji i sposobu ułożenia płyt gipsowo - kartonowych, można znacznie obniżyć cały sufit. Ten niepozorny zabieg sprawia, że ciepło rozprowadzane jest na mniejszej powierzchni. W efekcie ogrzewanie zużywane jest w mniejszym stopniu co pozwoli trochę zaoszczędzić.