Pufy ogrodowe jako praktyczne rozwiązanie na nadprogramową liczbę gości w ogrodzie

Garden party to doskonały pomysł na imprezę w środku lata, gdy chętniej przebywamy na świeżym powietrzu niż w zamkniętych czterech ścianach. Jeśli gości będzie więcej niż ogrodowych mebli i przyniesionych z domu krzeseł lub foteli, doskonałym rozwiązaniem mogą być pufy ogrodowe. Są stylowe i wygodne, a przy okazji można je idealnie wkomponować w ogrodową stylistykę.

Gdy na imprezie w ogrodzie pojawi się większa liczba gości, najczęściej siadają na trawniku, kocach lub niedużych poduszkach. Takie rozwiązanie sprawdza się na chwilę, ale spędzić w niewygodnej pozycji całą imprezę może już być nieprzyjemnie. Pufy ogrodowe są świetną alternatywą dla siedzenia na trawie lub prawie na trawie. Są dosyć wysokie, miękkie i praktyczne, a przy tym bardzo lekkie – można je szybko przenieść z miejsca na miejsce, a także schować na sezon jesienno-zimowy. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż ogrodowe meble.

Wybierz nowoczesne pufy ogrodowe

W poszukiwaniu dobrych siedzisk do ogrodu, warto zwracać uwagę na produkty, które są nie tylko stylowe i efektowne wizualnie, ale również solidnie wykonane, trwałe i wytrzymałe. Ciekawą propozycją są pufy wykonane z mocnego poliestru, w których wypełnieniem są perełki EPS. To niewielkie kuleczki styropianowe, znajdujące się w specjalnie uszytym worku, który jest odporny na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Są one bezpieczne, obojętne dla środowiska, przez długi czas zachowują swoją objętość i kształt. Tysiące styropianowych kuleczek w pufie ogrodowej to gwarancja, że będzie ona wygodna, dopasuje się do kształtu ciała, a co za tym idzie – użytkownikom będzie wygodnie przez długi czas.  

Jak wybrać idealną pufę do ogrodu?

W ofercie producentów mebli i akcesoriów wnętrzarskich wybór jest naprawdę spory. Jednak nie wszystko, co świetnie się prezentuje, będzie miało odpowiednią jakość i trwałość. Z wygodnych puf w ogrodzie korzystamy jedynie w sezonie letnim, jednak nie jest to produkt na jeden sezon. Warto więc wybierać produkty doskonałej jakości, pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Zwracajmy uwagę na jakość wykonania, materiał, z jakiego uszyta jest pufa, rodzaj wypełnienia, a także na łatwość utrzymania w czystości. Nawet najbardziej designerski produkt szybko bowiem straci na wyglądzie, jeśli po pierwszej ogrodowej imprezie zostaną na nim trudne do usunięcia plamy czy zabrudzenia.