Szeroki wybór masek – po które sięgnąć do depilacji laserowej?

Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy oferują nam szeroki wybór masek ochronnych. Po które jednak warto sięgnąć do depilacji laserowej? Jakie sprawdzą się przy takich zabiegach? Sprawdzamy!

Jakie maski mamy do wyboru?

Przede wszystkim warto określić, jakie dokładnie produkty mamy do wyboru. Jakie maski na nas czekają? Jeśli poświęcimy chwilę na sprawdzenie https://medivon.pl/kategoria/odziez-ochronna/maseczki-ochronne/maski-ffp3/ to zauważymy, że do wyboru mamy wiele różnych produktów. Na pewno godne uwagi będą maski FFP3, które charakteryzują się filtracją na poziomie 99%, czy maski FFP2, które są w stanie zatrzymać ponad 94% cząsteczek wirusów, czy innych substancji szkodliwych. Do swoje dyspozycji mamy również maseczki chirurgiczne, czy maseczki wielorazowe, które najczęściej produkowane są z bawełnianych tkanin.

Które maski sprawdzą się przy depilacji laserowej?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że wszystkie maseczki, które pojawiają się w ofercie sprawdzą się w pracy z laserami z https://beautifly.eu/kategoria/laser-kosmetyczny/. Jednak praktyka pokazuje, że byliśmy w błędzie. Jeśli chcemy, by zabiegi były higieniczne i bezpieczne, to zawsze należy sięgać po najlepsze maseczki ochronne. Do takich na pewno nie zaliczymy maseczki bawełniane, czy chirurgiczne, więc z nich lepiej zrezygnować. O wiele lepszym pomysłem będzie maska FFP2, a jeszcze lepiej, gdy wybór padnie na maskę FFP3, ponieważ to ona gwarantuje nam zatrzymanie największej ilości szkodliwych substancji, wirusów, czy bakterii.