Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Kupujemy mieszkanie na Woli – stawiać na rynek pierwotny czy wtórny?

Kupować mieszkanie z rynku pierwotnego na Woli? A może to mieszkania z rynku wtórnego brać pod uwagę? To odwieczny dylemat tych, którzy stają przed wyborem nieruchomości w Warszawie. Ty również zaliczasz się do takich osób? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Mieszkania z rynku pierwotnego to lokale nowe, które oferowane są na sprzedaż bezpośrednio po wybudowaniu na Woli, czyli jednej z bardzo dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy. Osoby, które decydują się na mieszkania wola otrzymują lokal w surowym stanie, więc mogą je urządzić od podstaw, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, czy preferencjami. Co więcej, stają się pierwszymi właścicielami takiej nieruchomości, więc wiadomo, że nie trzeba obawiać się złego stanu nieruchomości, czy innych nieprzewidzianych sytuacji.

Mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego to najczęściej nieruchomości po przejściach, które sprzedawane są bezpośrednio przez właścicieli lub przez firmy, z którymi współpracują. Często można spotkać je w dobrych cenach, ale niestety ma to też odzwierciedlenie w stanie technicznym mieszkania. Niektóre z nich wymagają odnowienia, inne kapitalnego remontu, więc ostatecznie wydajemy o wiele więcej pieniędzy niż na zakup nowego mieszkania.

Które rozwiązanie wybrać?

Widać, że lepszym rozwiązaniem może okazać się dla nas zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Dlatego, jeśli będziemy szukali czegoś dla siebie, to właśnie na takie warto postawić.