Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Tworzenie profilu odnośników do naszej witryny - jak to zrobić?

Odnośniki zwrotne należą do ważnych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google.

Najpopularniejszy serwis internetowy na świecie coraz lepiej radzi sobie z identyfikowaniem spamu. Farmy linków nie przyniosą nam spodziewanego efektu, jednakże odnośniki są wciąż jedną z zasadniczych informacji, jakie algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji strony.

Poniżej kilka rad jak być profil odnośników.

Skoncentruj się na linkach z atrybutem dofollow. Tylko one są dobroczynny wpływ na miejsce stron w rankingu Google. Żeby profil wyglądał naturalnie jakaś niewielka cześć linków niech będzie nofollow.

Nie przesadzaj z ilością przyrostu linków. Dynamika ta nie powinna odbiegać od naturalnej, jakkolwiek ciężko powiedzieć co to jest naturalna dynamika przyrostu linków. Tutaj kłania się doświadczenie, natomiast w tak złożonej materii, jak pozycjonowanie stron internetowych oraz ono nie jest gwarancją sukcesu. Jeżeli masz dobre miejscówki, to parę linków dziennie już może wykonywać dobrą robotę. Chociaż ta ilość zależy od wielu czynników, trudności frazy, a również i od wieku domeny. Nową stronę internetową nie dopalaj tysiącami linków dziennie.

Gdzie zdobywać lub budować odnośniki? Tutaj możliwości jest dużo. Możesz również korzystać z miejscówek publicznych, jak również zakładać własne zaplecze na domenach. Miejsca publiczne to chociażby, fora internetowe lub serwisy web 2.0. Fora, zwłaszcza te działające od dłuższego czasu i pozwalające na umieszczanie odnośników dofollow, to bardzo dobre miejsca, no ale też trudno takie znaleźć. Ogólnie rzecz biorąc nie jest łatwo znaleźć publiczne miejscówki, gdzie można zostawić odsyłacz dofollow.

Bardzo atrakcyjnymi miejscami są serwisy dające możliwość budowy stron internetowych takie jak wix czy weebly.

Inne, popularne miejscówki do budowy odsyłaczy dofollow to serwisy do blogowania: blogspot i wordpress. Co ważne, te dwa ostatnio wymienione rodzaje serwisów dają możliwość budowania treści, dzięki czemu taki link jest bardziej wartościowy.

No i oczywiście zaplecze na domenach. To znacznie ciekawe rozwiązanie z kilku powodów. Masz pełną kontrolę nad linkującymi do strony pozycjonowanej witrynami. Wydaje się, że profil odnośników powinien wiązać się w znacznej mierze z linków z witryn w domenach, jednak nie musi to być reguła. Minusem są koszty - domeny, serwery, strony, treści, podlinkowanie.

Pamiętać należy - przy większej ilości takich stron zapleczowych o zróżnicowaniu IP i dns-ów.

Podsumowując. Budowanie zaplecz i zdobywanie wysokiej jakości linków zwrotnych, to jedna z wielu technik używana przez agencje SEO do pozycjonowania stron klientów.