Poznań - krótki przegląd dzielnic

Poznań to miasto, które zamieszkuje ponad 530 tysięcy osób. Administracyjnie należy do województwa wielkopolskiego i według danych z GUS jako jedno z nielicznych miast w Polsce posiada wyjątkowo niską stopę bezrobocia. Stopa bezrobocia w 2019 spadła w Poznaniu do rekordowo niskiego poziomu 1,1 proc, a rok wcześniej wynosiła zaledwie 1,2 proc. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby tutaj zamieszkać. Jakie dzielnice cieszą się popularnością? Oto krótki przegląd pięciu dzielnic Poznania.

Stare miasto

Dużą popularnością wśród dzielnic poznania cieszy się Stare Miasto. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to swego rodzaju wizytówka Poznania. Znajdziemy na niej wiele zabytków architektonicznych. To również miejsce często odwiedzane przez turystów. Niewątpliwą więc zaletą tego miejsca jest rozbudowana komunikacja tramwajowa. Mieszkając na jednym z licznych osiedli bez większych trudności można dotrzeć do centrum miasta, zrobić zakupy, a także skorzystać z licznych placówek kulturalnych.

Grunwald

Dzielnica Grunwald jest jedną z najpopularniejszych dzielnic w Poznaniu. To właśnie tutaj pojawiają się często nowe inwestycje, powstają nowe domy jednorodzinne, a także całe osiedla. Dużą zaletą tego miejsca jest przede wszystkim cisza i spokój, a także wiele terenów zielonych. W tym miejscu znajdują się również znane obiekty sportowe, między innymi mieści się tutaj piłkarski Stadion Poznań. Dla osób zainteresowanych historią znajdzie się również miejsce do zwiedzania – można w tej dzielnicy natrafić na pozostałości po sławnym zabytku jakim była Twierdza Poznań.

Jeżyce

Jeżyce to dzielnica w Poznaniu, z której z łatwością można dotrzeć do centrum. Znajdują się tutaj również liczne secesyjne kamienice, które podkreślają niezwykły charakter tego miejsca. Natomiast północna część dzielnicy słynie z wielu terenów zielonych. W tym miejscu nie uświadczymy dużych sklepów wielkopowierzchniowych, króluje tutaj mały biznes.

Nowe Miasto

Dzielnica Nowe Miasto kojarzy się mieszkańcom głównie z rozbudowaną infrastrukturą przemysłową. W tym miejscu znajduje się wiele większych przedsiębiorstw, jak na przykład elektrociepłownia czy huta szkła. Miejsce jest także bogate w tereny zielone i strefy rekreacyjne. Znajdziemy bez większych trudności wiele licznych sklepów i miejsc usługowych.

Wilda

Dzielnica Wilda to przede wszystkim rozbudowana komunikacja miejska, która pozwala swobodnie podróżować pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. Nieopodal dzielnicy znajduje się Politechnika Poznańska, co oznacza, że miejsce jest szczególnie polecane dla studentów.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Poznań Wilda