Cudowna terapia — komedia o małżeństwie w Gnieźnie

Małżeństwo, które zna już smak rutyny i kłótni o drobiazgi, trafia na kanapę terapeuty — a my siadamy obok i śmiejemy się, czasem z zażenowaniem, a czasem z rozpoznaniem. Spektakl to błyskotliwa mieszanka ostrego humoru i życiowych obserwacji; warto wybrać się, by zobaczyć, jak trzy znakomite kreacje aktorskie radzą sobie z „małżeńskim polem minowym”.
Kiedy i gdzie będzie Cudowna terapia
- Data i godzina: 27 stycznia (wtorek), godz. 19:00–20:30
- Miejsce: Gniezno, Polska
- Bilety: dostępne za pośrednictwem portalu biletyna.pl
- Organizatorem/producentami są m.in. Teatr Skene Warszawa oraz Dom Kultury w Rawiczu. Wydarzenie utworzone przez portal biletyna.pl.
O spektaklu “Cudowna terapia”
To adaptacja komedii austriackiego dramaturga Daniela Glattauera, w przekładzie Marka Szalszy, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Poznajemy Państwo Dorek — parę, która po latach wspólnego życia doszła do momentu, kiedy decyduje się dać związkowi „ostatnią szansę” i zgłasza się do wybitnego psychoterapeuty. Zamiast tabletek i recept — teatralna kuracja: ćwiczenia, nieporadne próby porozumienia i mnóstwo komicznych nieporozumień.
W spektaklu spotkają się:
- błyskotliwe dialogi i życiowe sytuacje
- trzy wyraziste kreacje aktorskie
- zaskakująca inscenizacja i dbałość o szczegóły scenograficzne oraz kostiumowe (Dorota Kalitowicz), choreografia (Janja Lesar, Krzysztof Hulboj) i muzyka (Krzysztof Matysiak)
Dla kogo i czego się spodziewać
- Dla par, które chcą spojrzeć na własne relacje z dystansem; dla osób, które były, są lub planują być w związku — spektakl daje sporo tematów do przemyśleń, ale przede wszystkim bawi.
- Warto zwrócić uwagę na grę aktorską i tempo dialogów — to główne źródło humoru i napięcia.
Producenci spektaklu to m.in. Teatr Skene Warszawa (Łukasz Niezgoda, Ewa Rączy) oraz Dom Kultury w Rawiczu; partnerami i patronami medialnymi są m.in. PROM Kultury Saska Kępa, Cosmopolitan, Uroda życia, LAVIE i Oh!me.
Autor: info_wydarzenia
Ostatnie Artykuły

Gniezno zajrzy na Słowację z reporterskiej perspektywy

Autyzm wyjdzie na skwer i do MOK, by przełamać milczenie o diagnozie

Kruchowo najlepiej udekorowało babę wielkanocną i zgarnęło powiatowe podium

Gnieźnieński dzielnicowy znów walczy o tytuł Super Dzielnicowego 2026

Jakub Małecki wraca do Gniezna - tym razem jako bohater klubowej rozmowy

Trzynastka już idzie, a oszuści czekają na pierwszy telefon

Rolnicy z Gębarzewa z nagrodą i wyjątkowym gestem od starosty

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Powiat stawia na defibrylatory i sprzęt dla OSP, bo liczą się minuty

Gniezno zrobi głośny gest wokół autyzmu - od happeningu po konferencję

Parkomaty w Gnieźnie dostały ostatni znak, który porządkuje strefę

Gniezno stawia na drogi i wodę, a pod ziemią rusza wielka przebudowa

Drift i jazda na jednym kole kosztują już słono - nowy przepis wszedł w życie

