27-latek aresztowany za próbę zabójstwa podczas jazdy po kłótni z byłą partnerką
W Gnieźnie doszło do dramatycznego incydentu, w którym 27-latek celowo spowodował wypadek samochodowy, chcąc wyrządzić krzywdę swojej byłej partnerce. Sprawa jest poważna, a podejrzanemu grozi nawet dożywocie. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Celowy wypadek po kłótni

W dniu 27 czerwca br. na ulicy Powstańców Wielkopolskich doszło do szokującego zdarzenia drogowego. 27-letni mężczyzna, po kłótni ze swoją byłą partnerką, celowo doprowadził do wypadku samochodowego. Podczas jazdy na prostej drodze, nagle wcisnął pedał gazu, a następnie gwałtownie skręcił kierownicą w lewo, co spowodowało wjechanie do przydrożnego rowu i uderzenie w skarpę. W wyniku tego manewru samochód koziołkował.

Kierowca zatrzymany, pasażerka ranna

W wypadku uczestniczył jeden samochód marki Volvo, którym podróżowały dwie osoby: kierowca i 21-letnia pasażerka. Na szczęście, obie osoby doznały jedynie niegroźnych dla życia obrażeń. Pasażerka została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej, po czym mogła wrócić do domu. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy po przesłuchaniu pokrzywdzonej dowiedzieli się, że kierowca celowo doprowadził do wypadku.

Śledztwo i dowody

Funkcjonariusze kryminalni zabezpieczyli materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer monitoringu, które obejmowały moment zdarzenia. Przesłuchano również świadków oraz wystąpiono o opinię biegłego z dziedziny medycyny sądowej. 27-letni kierowca, który był trzeźwy w momencie zdarzenia, został zatrzymany. Dodatkowo, pobrano mu krew do badań, aby sprawdzić, czy mógł znajdować się pod wpływem narkotyków.

Decyzja sądu i dalszy bieg sprawy

Na podstawie zebranych dowodów, prokurator postawił kierowcy zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest w toku, a 27-latkowi grozi nawet dożywocie.

To dramatyczne wydarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością, przypominając o niebezpieczeństwach wynikających z konfliktów emocjonalnych, które mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji.


Wg inf z: KPP w Gnieźnie