Miejsca warte zobaczenia w pierwszej stolicy Polski

Z przyczyn oczywistych Gniezno zapisało się na kartach historii wielkimi literami. Przez około 100 lat było stolicą Polski i przestało nią być w 1038 z powodu zniszczenia będącem efektem najazdu księcia czeskiego Brzetysława I. To właśnie wtedy stolica Polski została przeniesiona do Krakowa. Obecnie Gniezno przyciąga turystów z różnych stron Polski ze względu na niezwykle interesującą historię oraz wiele ciekawych miejsc o potencjale turystycznym. Z całą pewnością to urokliwe miasto ma sporo do zaoferowania entuzjastom historii, ale również nieco młodszym gościom. Znajdziemy tutaj sporo atrakcji dla dzieci, a te jak wiadomo, potrzebują bezustannych bodźców. W jakie miejsca warto się udać, zwieszając Gniezno? Oto kilka wybranych propozycji dla rodzin podróżujących z dziećmi. 

Lokalne Muzeum

Jedną z największych atrakcji miasta jest znajdujące się przy ulicy Kostrzewskiego 1 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Placówka funkcjonuje od początków lat siedemdziesiątych. To niesamowite miejsce pozwala cofnąć się w czasie i zrozumieć w jaki sposób tak naprawdę powstała Polska. Znajdziemy tutaj zachwycającą wystawę poświęconą ceramice gnieźnieńskiej i wystawę Piastów w postaci obrazów XIX-wiecznych malarzy. Sporym zainteresowaniem cieszy się również wystawa Motywy Słowiańskie, która z kolei pozwala zrozumieć, jak na przestrzeni dziejów postrzegana była kultura słowiańska. To fantastyczne muzeum jest skarbnicą wielu niezwykle interesujących informacji na temat Polski. Jest ważną lekcją historii, na której warto się pojawić, zwiedzając to miasto. 

Parowozownia

Entuzjaści kolejnictwa z pewnością powinni udać się do XIX- wiecznej parowozowni w Gnieźnie. Powstała dokładnie w 1875 roku, stając się bardzo ważnym punktem na trasie Poznań-Toruń. Na terenie parowozowni znajdziemy całą gamę godnych zainteresowania zabytków począwszy od jedynego w Europie drewnianego żurawia węglowego i dyspozytowni z lat czterdziestych, a skończywszy na noclegowni z XIX wieku i zabytkowej kotłowni. To idealne miejsce na rodzinny spacer z historią w tle. Miejsce jak najbardziej godne polecenia. 

Sklepy z Zabawkami

Osoby wybierające się do Gniezna z małymi dziećmi powinny uwzględnić w swoich planach wizytę w jednym ze sklepów z zabawkami. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci potrzebują nieco innych wrażeń, nawet w trakcie dalekiej i zdawać by się mogło ekscytującej podróży. Bycie aktywnym turystą nie jest jednak dla dziecka żadnym pretesktem do tego, by zrezygnować ze swoich przyjemności. Przy ulicy Franklina Roosvelta znajduje się sklep Smykoland. Z całą pewnością będzie on dla dzieci jedną z największych atrakcji. To doskonale wyposażony sklep z Gniezna, w którym znajdziemy zestawy klocków LEGO, jak i olbrzymie maskotki, gry planszowe i edukacyjne oraz wiele innych. Znajdują się tutaj również wózki dla lalek oraz samochodziki.

Największym zainteresowaniem cieszą się jednak niezmiennie zestawy LEGO Wojna Wojskowe. To zabawki, które nigdy się nie nudzą i zawsze wywołują uśmiech na twarzach naszych pociech. Warto również zajrzeć na ulicę Gdańską 120. Znajduje się tutaj atrakcyjne centrum handlowe, a w nim uwielbiany Smyk - cały dla małych! To sklep, który zachwyca dzieci od wielu lat. Bogaty asortyment i niesamowicie dobre jakościowo zabawki sprawiają, iż każde dziecko wychodzi z tego miejsca, odczuwają stuprocentową satysfakcję. 

Sklep z klockami Lego Online

Warto pamiętać o tym, że czasami w sklepach stacjonarnych nie znajdziemy akurat tych zestawów LEGO, na których najbardziej nam zależy. Postawklocka.pl to platforma z niesamowicie dobrze rozbudowaną ofertą, wśród której znajdziemy zarówno najnowsze zestawy, jak i te nieco starsze. Platforma zrzesza prawdziwych pasjonatów, którzy mogą w tym miejscu dzielić się swoimi opiniami i dzięki temu zdobywać atrakcyjne nagrody. Warto dodać, że publikowane są tutaj recenzje poszczególnych zestawów. 

Gniezno