Jakie dermokosmetyki na łuszczycę wybrać?

Kiedy dręczy nas tak nieprzyjemna przypadłość, jak problemy skórne, chcemy się jej pozbyć jak najszybciej - na szczęście dermokosmetyki na łuszczycę mogą być naprawdę skuteczne w jej złagodzeniu. Ponieważ łuszczycy się nie leczy, a walczy z objawami, prawidłowo dobrany kosmetyk może zdziałać cuda.

Dermokosmetyki na łuszczycę - dla kogo?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że takie preparaty to wskazany sposób, aby łagodzić objawy łuszczycy, ale mogą stosować je także osoby z mniejszymi problemami skórnymi - lekkimi stanami zapalnymi, nawracającym łupieżem. Skóra z problemami potrzebuje specjalistycznej opieki, często nie poradzi sobie tutaj zwykły krem. Odpowiednio dobrane dermokosmetyki na łuszczycę to tak naprawdę podstawa leczenia łuszczycy. Po pierwsze, ważne jest oczyszczanie. Tutaj bardzo popularne są peelingi enzymatyczne lub, jeśli chodzi o skórę głowy, szampony na łuszczycę. Szukajmy przede wszystkim preparatów, które zawierają:

  • kwas salicylowy,
  • srebro koloidalne,
  • węgiel aktywny,
  • ekstrakt z dziegciu brzozowego.

Drugą grupą, w skład jakiej wchodzą dermokosmetyki na łuszczycę, są preparaty nawilżające i łagodzące, szczególnie te z witaminą A. Mogą być to specjalne kremy. Mają one na celu pomoc w regeneracji skóry, złagodzenie podrażnień.

Pamiętajmy, aby nie stosować samego złuszczania - nie zapominajmy o pielęgnacji skóry. Wybierajmy preparaty z witaminą A, a do włosów z pantenolem czy betainą. Tylko kompleksowe działanie pomoże nam w walce z łuszczycą” - mówi Marcin Bielonko z verdelab.pl

Dermokosmetyki na łuszczycę - gdzie kupić i jak stosować?

Aby wybrać odpowiednie skuteczne dermokosmetyki na łuszczycę, dobrze jest udać się do specjalisty. Możemy je jednak także dobrać sami - najlepiej wybierając grupy produktów z dedykowanej linii. Postępujemy tak, ponieważ uzupełniają się one wzajemnie. To najlepszy sposób, aby działać kompleksowo. Takie preparaty kupimy w aptekach i specjalistycznych sklepach - stosujmy je zgodnie z zaleceniami. Gdy kupujemy specjalistyczny płyn do skóry głowy, jak ten marki PSORISEL, powinniśmy dobrać przyjemniej szampon z tej samej linii. Wynika to z tego, że dermokosmetyki na łuszczycę są zaplanowane jako kuracja - w tym przypadku mamy więc płyn i emulsję (zawierające min mocznik, kwas mlekowy, kwas salicylowy, olej konopny), które nakładamy na noc naprzemiennie i łagodzący szampon (z pantenolem). Zawarte w nich substancje uzupełniają się i wpływają pozytywnie na skórę, skutkując widocznym złagodzeniem choroby.

Podsumowanie

Na efekty stosowania, jakie dają dermokosmetyki na łuszczycę, oczywiście trzeba poczekać - najczęściej kilka użyć. Podstawa zaś to oczywiście systematyczne ich używanie, pozwalające wydłużyć okres remisji choroby. Efekty odpowiednio dobranych preparatów to odświeżona skóra bez widocznych zmian - gładka i odżywiona. To także brak swędzenia, łojotoku, łupieżu - a w efekcie i zdrowe włosy.

W przypadku łuszczycy i innych zmian skórnych o podobnym podłożu naprawdę warto postawić na sprawdzoną pielęgnację dermokosmetykami. Produkty marki PSORISEL mają sprawdzone składy, nie zawierają niepotrzebnych dodatków np. zapachowych. Są skomponowane tak, aby zapewnić nam idealny balans i zdrową skórę. Wypróbuj już dziś!