W jaki sposób można podawać przystawki podczas imprezy w domu?

Organizacja przyjęcia w domu wymaga zadbania o kilka szczegółów. Jeśli zaplanujesz wszystko odpowiednio wcześniej, impreza na pewno będzie udana. 

Przystawki - jak podawać?

Dobry start przyjęcia to podstawa. Pozwala zmniejszyć napięcie i rozluźnić atmosferę. Na początek dobrze jest zaproponować gościom coś do picia. Przed podaniem dania głównego serwuje się przystawki. Ich zadaniem jest wzbudzić apetyt lub delikatnie wygłuszyć uczucie głodu. Podanie przystawek zależy od tego, w jaki sposób zostały przygotowane. Jeśli każdy z gości dostaje taki sam rodzaj przekąski - należy podać ja każdemu na osobnym talerzyku. W przypadku przyjęcia organizowanego w domu lepszym rozwiązaniem będzie podanie kilku rodzai przystawek i ułożenie ich na paterach lub półmiskach. Wtedy każdy z gości będzie mógł poczęstować się takim przysmakiem, jaki lubi. Patery sprawdzą się, gdy na stole jest ograniczona ilość miejsca. Eleganckie naczynia mogą również stanowić element dekoracyjny.

Podanie danie głównego 

Dania podawane na przyjęciu - zarówno pierwsze, jak i drugie, powinny być serwowane w odpowiednich naczyniach jakimi są nowoczesne talerze obiadowe. Należy upewnić się, że każdy z gości otrzyma gorący posiłek.  Jeśli zależy Ci na eleganckim wizerunku, zadbaj o jednakową zastawę. Pamiętaj także o odpowiednim doborze sztućców. Przyjęcia w domu nie wymagają zazwyczaj sztywnej etykiety, ale zachowanie podstawowych zasad savoir-vivre pozytywnie świadczy o gospodarzu. Nie zapomnij także o serwetkach oraz odpowiednich naczyniach na napoje.

Jeżeli impreza w domu ma potrwać dłużej, dobrze jest zapewnić gościom drobne przekąski. Szczególnie wtedy, gdy na przyjęciu jest alkohol. Podać można je podobnie jak przystawki - na paterach lub półmiskach. Ciekawym rozwiązaniem może być także przygotowanie specjalnych desek z serami i wędlinami.

O czym pamiętać przygotowując przyjęcie w domu?

Aby stół na przyjęcie gości pięknie się prezentował, należy zadbać o odpowiednie ozdoby. Świeże kwiaty sprawdzą się idealnie. Jeśli przyjęcie odbywa się wieczorem, warto zadbać o nastrojowe oświetlenie. Duże świece będą najlepszym wyborem. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby dekoracje nie były zbyt intensywne. Mogą rozpraszać gości i uniemożliwiać im rozmowy.  

Warto również zadbać o przyjemną muzykę, która umili wspólnie spędzany czas. Głośność powinna być dostosowana do otoczenia. Jednak nie może przeszkadzać w rozmowie.

Zadbanie o najważniejsze kwestie sprawi, że przyjęcie będzie udane, a każdy z gości będzie je mile wspominał.