Jak wykryć podsłuch?

Obecnie podsłuch może kupić niemal każdy. Dodatkowo, dzięki rozwojowi techniki bardzo łatwo jest go ukryć, przez co często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy inwigilowani a odkrycie urządzenia do rejestracji dźwięku na własną rękę często jest wręcz niemożliwe. Co powinniśmy wiedzieć o podsłuchach? Jak przekonać się, że ktoś poznaje treść naszych prywatnych rozmów? Zapraszamy do lektury!

Kto podsłuchuje?

Nieuczciwa konkurencja, zazdrosny małżonek czy dziennikarze: to tylko niektóre osoby, które może zależeć na podsłuchiwaniu nas. Chociaż w świetle prawa nagrywanie jest nielegalne, to jednak często osobom, które instalują pluskwy korzyści wydają się dużo wyższe, niż potencjalne konsekwencje prawne. Jeśli czujesz się obserwowany, masz obawy związane z tym, że Twoje prywatne rozmowy mogą zostać wykorzystane przeciwko Tobie lub zauważyłeś, że ktoś posługuje się informacjami, których nie miał prawa znać, warto jest rozważyć poszukanie profesjonalnego wsparcia, jak wykrywanie podsłuchu Poznań. Pomysłowość sprawców nie zna granic – są oni w stanie ukryć pluskwy w naprawdę różnych miejscach, o czym zaraz opowiemy więcej.

Gdzie najczęściej ukrywane są podsłuchy?

Podsłuchy mogą być montowane w każdej przestrzeni – w domu, biurze czy samochodzie. Ze względu na ich niewielkie wymiary ukrywane są różnych miejscach, które bardzo często mijamy codziennie. Świetnym przykładem jest na przykład podwozie samochodu lub boczna kieszeń drzwi. A w pomieszczeniu? Pluskwę łatwo schować na przykład za zegarem, pomiędzy książkami na półce, przykleić pod krzesłem, stołem czy włożyć do segregatora. Warto też zwrócić uwagę na przedmioty, które ktoś u nas zostawił: kurtka, parasol, ładowarka czy też breloczek: wszystko to może zostać wyposażone w urządzenie rejestrujące nasze rozmowy.

Jak wykryć podsłuch?

Pluskwy w dzisiejszych są naprawdę niewielkie, dlatego znalezienie ich samemu może okazać się trudne, a nawet niemożliwe. Właśnie dlatego, jeśli podejrzewamy, że ktoś może nas podsłuchiwać nie ma co zwlekać. Najlepiej jest skorzystać z usług detektywa, który pomoże nam wykryć urządzenia przechwytujące dźwięk. Profesjonalne wykrywanie podsłuchu odbywa się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu, który przede wszystkim lokalizuje urządzenia poprzez fale wydawane przez pluskwy. Z usług profesjonalisty warto jest też skorzystać, gdy obawiamy się, że podsłuchiwany może być nasz telefon. Wtedy zazwyczaj komórkę skanuje się telefon pod kątem obecności oprogramowania szpiegowskiego. Korzystając z wsparcia osoby doświadczonej masz pewność, że Twoje prywatne rozmowy są bezpieczne i nie zostanę wykorzystane przeciwko Tobie.

Najtańszy sprzęt służący do podsłuchiwania to koszt zaledwie kilkuset złotych, co oznacza, że jest on w zasięgu niemal każdego z nas. Z kolei straty, które spowodowane przez wypłynięcie danych, informacji, rozmów mogą być znacznie wyższe. Pamiętajmy, że podsłuch jest naprawdę łatwo ukryć, dlatego, jak to się mówi: przezorny zawsze ubezpieczony! Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, zawsze warto jest skorzystać z profesjonalnego wsparcia.