Liposukcja, co musisz o niej wiedzieć

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który usuwa niechciane złogi tłuszczu z niektórych obszarów ciała. Najczęstszymi obszarami, w których wykonuje się liposukcję, są brzuch, uda, pośladki, biodra i ramiona. Liposukcja może być stosowana do tworzenia bardziej zdefiniowanych mięśni u ciężarowców lub do usuwania dużych ilości tłuszczu po ogromnej utracie wagi. Warto skorzystać z doświadczenia specjalistów w Szpital Dworska i zdecydować się na liposukcję w sprawdzonym miejscu.

Jakie są najważniejsze zalety liposukcji?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który usuwa nadmiar tłuszczu z organizmu. Najczęstszymi obszarami usuwania tłuszczu są brzuch, uda, biodra, pośladki, ramiona i podbródek. Zabieg można również wykorzystać do usunięcia nadmiaru skóry w podudziu. Zalety liposukcji to:

  • Może pomóc w utracie wagi, ponieważ usuwa nadmiar tłuszczu z organizmu.
  • Pomaga w walce z cellulitem, ponieważ usuwa nieestetyczne wgłębienia na skórze spowodowane złogami tłuszczu pod skórą.
  • Poprawia Twoją samoocenę, ponieważ będziesz wyglądać szczuplej, a ubrania lepiej dopasują się do Twojego ciała.
  • Może zmniejszyć ból pleców poprzez poprawę postawy ze względu na mniejszą wagę kręgosłupa.
  • Przy liposukcji nie masz

Wnioski końcowe dotyczące liposukcji

Podsumowując, liposukcja to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie niechcianego tłuszczu. Nie jest to szybkie rozwiązanie i wymaga zaangażowania ze strony pacjenta w celu uzyskania trwałych rezultatów. Najpopularniejszy rodzaj liposukcji nazywa się „tumescent” lub „mokry”, ponieważ wykorzystuje płynny roztwór ze środkiem znieczulającym, aby zabieg był mniej bolesny. Istnieją dwa różne rodzaje liposukcji tumescencyjnej: zamknięta liposukcja tumescencyjna i otwarta liposukcja tumescencyjna. Zamknięte liposukcje tumescencyjne wykorzystują rurki, które są wprowadzane do obszaru poddawanego zabiegowi.