Gnieźnieński kompleks basenowy przechodzi metamorfozę. Powstają nowe strefy

W holu wejściowym trwają prace, na piętrze przygotowywane są nowe przestrzenie, a strefa saun przechodzi gruntowną zmianę. Kompleks GOSiR przy ul. Bł. Jolenty ma służyć nie tylko pływakom, lecz także osobom ćwiczącym, seniorom i tym, którzy chcą odpocząć przy kawie. Część modernizacji jest już widoczna, ale kolejne zmiany dopiero się rozpoczną.
- W holu wejściowym pojawią się ekrany, a na piętrze nowa sala
- Strefa saun z odpoczynkiem i udogodnieniami
- Prace techniczne trwają także pod nieckami basenowymi
W holu wejściowym pojawią się ekrany, a na piętrze nowa sala
W strefie wejściowej usunięta zostanie dotychczasowa szatnia na kurtki. Liczne tablice i komunikaty zastąpią ekrany, a organizacja miejsca, w którym zmienia się obuwie, zostanie uporządkowana. Nowe ławki znajdą się za kasami.
Większy zakres prac obejmuje piętro. Sale fitness są odświeżane – wyremontowano ściany i sufity, poprawiono wentylację oraz zamontowano energooszczędne oświetlenie LED. Powstała także sala spinningowa. Rowery zostały gruntownie wyserwisowane, a od września mają rozpocząć się regularne treningi grupowe.
Osoby, które wolą ćwiczyć samodzielnie, będą mogły wynająć rower spinningowy na godzinę. Cena takiego treningu indywidualnego wyniesie 10 złotych. GOSiR przygotowuje również ofertę zajęć w pozostałych salach:
- Full Body Workout,
- Animal Flow,
- joga,
- zajęcia taneczne,
- treningi przygotowane z myślą o seniorach.
Rozwijana jest także oferta dostępna już w obiekcie. Dawna poczekalnia została przekształcona w Kawiarnię Krolilki, odnowiono siłownię, a karnet Superseniora przyciągnął do kompleksu więcej osób po 60. roku życia.
Strefa saun z odpoczynkiem i udogodnieniami
Zmiany obejmują również strefę saun. Obok dotychczasowych sauny suchej i parowej powstaje przestrzeń odpoczynku. Zaplanowano także nowe wyposażenie, w tym wiadro bosmana z lodowatą wodą.
Przygotowywana jest szatnia przejściowa. Dzięki niej strój basenowy będzie można zostawić przed wejściem do saun, a z samej strefy korzystać wyłącznie z ręcznikiem. To rozwiązanie ma uporządkować sposób korzystania z saun zgodnie z zasadami saunowania.
W pobliżu powstaje dodatkowa toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zmiana będzie więc dotyczyć nie tylko wyglądu pomieszczeń, ale także ich funkcjonalności i dostępności.
Krok po kroku zmieniamy gnieźnieński kompleks basenowy z miejsca kojarzonego przede wszystkim z pływalnią w nowoczesne, wielofunkcyjne centrum sportu, rekreacji i aktywności mieszkańców.
Tak o kierunku modernizacji mówi prezydent Michał Powałowski. Jak podkreśla, oferta ma obejmować pływanie, treningi, zajęcia, sauny i miejsce spotkań przy kawie. Prace remontowe wykonują pracownicy GOSiR, bez angażowania zewnętrznych ekip, co pozwala ograniczyć koszty inwestycji.
Prace techniczne trwają także pod nieckami basenowymi
Modernizacja widocznych dla użytkowników pomieszczeń to tylko część obecnych działań. Pracownicy GOSiR prowadzą równolegle prace techniczne w części basenowej. Obejmują one uzupełnianie ceramiki, uszczelnianie niecek, naprawy oraz konserwację w podbaseniu.
Dyrektor GOSiR Artur Krysztofiak zaznacza, że rozwijana oferta ma być dostępna również dla osób, które nie chcą brać udziału w zajęciach grupowych. Po uruchomieniu nowych treningów mieszkańcy zyskają możliwość wyboru między zajęciami z instruktorem a samodzielnym ćwiczeniem na wynajętym rowerze.
na podstawie: Urząd Miejski w Gnieźnie.
![]()
Ostatnie Artykuły

Gnieźnieński kompleks basenowy przechodzi metamorfozę. Powstają nowe strefy

Pasy bezpieczeństwa ratują życie - policja z Gniezna przypomina o zasadach

Sobotnie zajęcia „Mali Giganci” w Gnieźnie odwołane

Kierował mimo sądowego zakazu. Sąd wydał wyrok w trybie przyspieszonym

Miał sądowy zakaz, a mimo to usiadł za kierownicą. Sąd zareagował błyskawicznie

Na jednym kole i bez kasku. Straż Miejska reaguje na hulajnogi w Gnieźnie

Iran bez pustynnych stereotypów. Michał Rezazadeh opowiedział o Polsce

Koparko-ładowarka za 477 tys. zł trafiła do powiatowego magazynu

Gniezno po wielkim pożarze. Śladami ognia ruszy miejski spacer

Gnieźnieński amfiteatr znów zabrzmi rockiem. Zagrają Hanz Bonanza i Opluty

Przedszkole nr 9 w Gnieźnie z nowym ogrzewaniem i fotowoltaiką

Maciej Zielenow ze srebrem w Słupcy. O podium zdecydował dwubój

Kamień na jezdni doprowadził do wypadku 12-latki pod Gnieznem

Apteki w Gnieźnie - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - bilety, godziny, zwiedzanie z przewodnikiem
- Parafia bł. Michała Kozala w Gnieźnie - kontakt, msze, kancelaria
- Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie - kontakt, adres, dyżurny i najważniejsze sprawy
- Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Urząd Stanu Cywilnego w Gnieźnie - kontakt, sprawy, śluby, odpisy
- Urząd Gminy w Mieleszynie - kontakt, wydziały, godziny, e-doręczenia
