Zgłoszenie o wypadku - dwóch nietrzeźwych zatrzymanych, auta warte ponad 300 tys. zajęte

Policja zabezpieczyła dwa samochody po zgłoszeniu o wjechaniu BMW do rowu; obaj kierowcy mieli powyżej 1,5 promila alkoholu. Pojazdy - o łącznej wartości rynkowej przekraczającej 300 tysięcy złotych - zostały zajęte na poczet przyszłej kary i przepadku mienia.
Do zdarzenia doszło 30 listopada przed południem w Modliszewie. Gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o BMW, które wjechało do rowu. Kierowca pojazdu nie był w stanie samodzielnie opuścić auta.
Mężczyzna zadzwonił po pomoc do członka rodziny. Na miejsce przyjechał kierowca volkswagena Tiguan. Przejeżdżający kierowcy zauważyli nietypową sytuację, wyczuli od mężczyzn zapach alkoholu i powiadomili służby.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przebadali trzeźwość obu kierujących. Obaj mieli powyżej 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Pojazdy zabezpieczono na parkingu depozytowym.
Śledczy przedstawili 44-latkowi i 48-latkowi zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. BMW i Volkswagen Tiguan zostały zajęte na poczet przyszłej kary i przepadku mienia. Wartość rynkowa obu pojazdów przekracza 300 tysięcy złotych.
Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie - Wydział Ruchu Drogowego. Postępowanie prowadzi prokuratura.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Od 14 marca 2024 roku obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - w określonych przypadkach skutkują one utrata samochodu lub grzywna w wysokości równowartości pojazdu.
na podstawie: Policja Gniezno.
Ostatnie Artykuły

Fantasmagoria przenosi stoiska do większej hali. Wystawcy pokażą swoje skarby

Kostka Rubika wraca na wakacje - kreatywne warsztaty dla dzieci

W Gnieźnie znów powstaną Pożeracze Smutków dla małych pacjentów

VIII Piknik Czytelniczy nagrodził tych, którzy pomagają bibliotece rosnąć

Apteka PRIMA w Gnieźnie czasowo zawiesza działalność

W Gnieźnie książka łączy pokolenia - Czytające Rodziny wyróżnione

Książki ruszają w miasto. W Gnieźnie podziękowano wolontariuszom

Gnieźnieńskie przedszkolaki ruszyły w literacką podróż

Syreny zabrzmią w powiecie gnieźnieńskim. To będą ćwiczenia

Klocki przejęły scenę w Gnieźnie. „Wakacje z LEGO” już ruszyły

64-latek podejrzany o czyn wobec dwóch dziewczynek trafił do aresztu

Poradnie i administracja zmienią organizację pracy w szpitalu

Policyjny piknik w Gnieźnie. Pokazy psów, interwencji i sprzętu służb

Nocny rejs zakończył się pod wodą. Trzech nietrzeźwych mężczyzn uratowano
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Łubowo - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku - oferta, zapisy, godziny
- Urząd Gminy w Mieleszynie - kontakt, wydziały, godziny, e-doręczenia
- Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie - kontakt, godziny, usługi
- URBIS Gniezno - kontakt, awarie, e-BOK i punkty odbioru odpadów
