Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany w Trzemesznie z narkotykami
W Trzemesznie zatrzymano kierowcę motoroweru, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu i posiadał przy sobie narkotyki. Sprawa szybko trafiła do lokalnej policji, a mężczyźnie grożą poważne konsekwencje prawne.

Nietrzeźwy motorowerzysta zatrzymany w Trzemesznie

W piątkowe popołudnie 23 maja 2025 roku patrol policji w Trzemesznie zatrzymał do rutynowej kontroli motorowerzystę, który wzbudził podejrzenia co do stanu trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u 38-letniego mieszkańca miasta niemal promil alkoholu we krwi – dokładnie 0,9‰. Mężczyzna został natychmiast przewieziony na komisariat, gdzie dalsze czynności potwierdziły powagę sytuacji.

Policja w Trzemesznie odkrywa narkotyki podczas kontroli osobistej

Podczas pobytu na komisariacie kierowca zachowywał się nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do przeprowadzenia szczegółowej kontroli osobistej. W jej trakcie znaleziono przy nim kryształową substancję oraz nieznaną tabletkę. Wstępne testy wskazały, że tabletka to ecstasy – popularny narkotyk o działaniu psychoaktywnym.

Po zakończeniu czynności śledczych mężczyźnie przedstawiono zarzuty związane zarówno z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, jak i posiadaniem środków odurzających. Choć przyznał się do zarzutów, odmówił składania wyjaśnień.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Z kolei posiadanie narkotyków może skutkować karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Piłeś, nie jedź! – to przesłanie, które powinno być przypomnieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w Trzemesznie i okolicach.


KPP w Gnieźnie