Smerfy świętują: Smerfastyczne czytanie w Gnieźnie
W Przedszkolu nr 8 „Mali Polanie” odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Światowego Dnia Smerfa. Mali mieszkańcy mieli okazję przenieść się do smerfastycznego świata dzięki czytaniu bajek przez specjalnego gościa.
  1. Światowy Dzień Smerfa obchodzony jest 25 czerwca.
  2. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna współpracuje z przedszkolami.
  3. Hanna Kwaśniewska czytała bajki o Smerfach.
  4. Wydarzenie odbyło się w Przedszkolu nr 8 „Mali Polanie”.

Światowy Dzień Smerfa, obchodzony 25 czerwca, upamiętnia rocznicę urodzin Peyo, twórcy kultowych niebieskich postaci. W tym roku, z tej okazji, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zorganizowała wyjątkowe wydarzenie w Przedszkolu nr 8 „Mali Polanie”.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, do przedszkola zawitała Hanna Kwaśniewska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego. Jej wizyta była nie lada atrakcją dla małych słuchaczy, którzy z zapartym tchem słuchali opowieści z książki „Wielka kolekcja bajek o smerfach”.

Dzięki tej inicjatywie, dzieci mogły nie tylko posłuchać smerfastycznych przygód, ale także wziąć udział w zabawach inspirowanych bajkami. Hanna Kwaśniewska przeprowadziła szereg aktywności, które przyciągnęły uwagę młodych uczestników, tworząc swoistą Bibliotekę Pokoleń podczas #CzytaniaNaPolanie.

Świętowanie Dnia Smerfa w Gnieźnie stało się już tradycją, a tego typu wydarzenia nie tylko bawią, ale również edukują najmłodszych, promując czytelnictwo i wspólne spędzanie czasu z książką.


Na podst. UM Gniezno