Bohaterowie z Gniezna uratowali kobietę z tonącego samochodu
W poniedziałek, 20 maja, dwóch mężczyzn z Gniezna wykazało się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, ratując kobietę z tonącego samochodu. Ich heroiczna postawa została doceniona przez prezydenta miasta.
  1. Panowie Krzysztof Frankowski i Wojciech Kaczmarek przypadkowo spotkali się na przejeździe pod "Trzema Mostami".
  2. W trakcie nawałnicy uratowali kobietę z tonącego auta.
  3. W akcji ratunkowej towarzyszyła im ogromna adrenalina.
  4. Prezydent Michał Powałowski osobiście podziękował bohaterom za ich odważne działanie.

W poniedziałkowe południe, gdy na Gniezno spadła gwałtowna nawałnica, Krzysztof Frankowski i Wojciech Kaczmarek przypadkowo spotkali się na przejeździe pod "Trzema Mostami". Pan Wojciech próbował wyprowadzić swoje auto spod mostu, natomiast pan Krzysztof, pracujący w pobliskiej firmie, został zaalarmowany przez swoich współpracowników.

Po szybkim nawiązaniu kontaktu, obaj mężczyźni rozpoczęli przeszukiwanie samochodów, które znalazły się pod wodą. W jednym z pojazdów usłyszeli wołanie o pomoc i bez chwili wahania ruszyli na ratunek. Po otwarciu bagażnika jednego z aut odkryli, że w środku znajduje się kobieta. Jak relacjonują bohaterowie, auto było o krok od całkowitego wypełnienia się wodą, ale dzięki ich szybkiej reakcji udało się uniknąć tragedii.

Obaj panowie zgodnie przyznają, że podczas akcji ratunkowej towarzyszyła im ogromna adrenalina. Dopiero po pewnym czasie zdali sobie sprawę z powagi sytuacji i tego, co udało im się osiągnąć.

Prezydent miasta, Michał Powałowski, spotkał się z Krzysztofem Frankowskim i Wojciechem Kaczmarkiem, aby osobiście podziękować im za ich bohaterską i odważną postawę w tak trudnej sytuacji. Dzięki nim, nawałnica, która przyniosła wiele szkód, nie zakończyła się tragedią.


Na podstawie: UM Gniezno