W związku z odbywającym się w piątek Wojewódzkim Dniem Strażaka, zamknięty zostanie m.in. przejazd przez Rynek oraz ograniczone parkowanie w niektórych miejscach.

 

Uwaga – 18 i 19 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum Gniezna.

Strażacy to grupa zawodowa, która cieszy się największym szacunkiem społecznym. Każdego dnia z poświęceniem, determinacją i odwagą walczą z pożarami, klęskami żywiołowymi i wieloma innymi zagrożeniami, abyśmy czuli się bezpiecznie.

W tym roku nasi strażacy zostali docenieni i to właśnie w Gnieźnie będą odbędą się Wielkopolskie Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.

W związku z tym w czwartek, 18 maja br. w godzinach od 8:00 do 12:00 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym w Gnieźnie w okolicy archikatedry gnieźnieńskiej i na ulicy Dąbrówki z przejazdem przez Rynek.

Natomiast w piątek, 19 maja już od godziny 7:30 wyłączona z ruchu będzie ulica Dąbrówki od ulicy Mieszka I, Rynek (włącznie z przejazdem) oraz ulica Łaskiego od archikatedry do ulicy Seminaryjnej. Utrudnienia potrwają do zakończenia obchodów tj. około godziny 15:00.

Prosimy o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem policjantów oraz poleceń wydawanych przez strażników miejskich.

  • zdjęcie kolorowe, zaparkowane białe auto i tablica informacyjna o zakazie postoju