Gnieźnieńscy policjanci spotkali się dzisiaj przy kawie z przesympatycznymi emerytami Stowarzyszenia „ Klub Seniora Velux”, które odbyło się przy ulicy Kolejowej. Celem spotkania było uświadomienie przybyłym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

 

 

Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, uczestnicy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów, działających np. metodą “na policjanta". Zwrócili też uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Kolejnym omówionym tematem to zostawianie swoich dokumentów pod zastaw. Co na to Policja ? Nigdy nie zostawiaj dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, legitymacji szkolnej lub studenckiej pod zastaw np. w wypożyczalni samochodów czy rowerów. Żeby skorzystać np. z wypożyczalni sprzętu sportowego lub zameldować się w hotelu, nie trzeba zostawiać swoich dokumentów - wystarczy je pokazać.