Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Narożniki z funkcją spania - czym się kierować przy wyborze?

Narożniki, czy też sofy albo kanapy narożne to popularne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni wypoczynkowej, a dodatkowo narożniki rozkładane z funkcją spania tworzą miejsce do komfortowego snu nawet dla dwóch osób. Jak wybrać mebel tego typu, aby spełniał wszystkie stawiane mu oczekiwania pod kątem ergonomii i estetyki? Na co zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze?

Narożnik z funkcją spania - jak wybrać funkcjonalny i komfortowy mebel?

Współczesne narożniki rozkładane z funkcją spania to meble o bogatych możliwościach. Mechanizm umożliwiający zamienienie narożnika w wygodną przestrzeń do snu nie ma wpływu na wygląd mebla. Dobierając odpowiedni do salonu czy innego pomieszczenia narożnik rozkładany z funkcją spania warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, decydujących o wygodzie i ergonomii użytkowania:

  • wymiary narożnika, w tym także wysokość, również po rozłożeniu,
  • rodzaj wypełnienia siedziska raz powierzchni spania,
  • tkaninę obiciową, jej cechy użytkowe, łatwość czyszczenia,
  • głębokość siedziska, wsparcie dla pleców,

Osobnym aspektem jest mechanizm rozkładnia, który przy częstym użyciu może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze.

Wygodny mechanizm rozkładania to podstawa

Narożniki rozkładane z funkcją spania wyposażone są w dedykowany mechanizm umożliwiający szybkie zamienienie mebla w przestronne miejsce snu. Wygodne w użytkowaniu mechanizmy typu PUMA czy DL wykorzystują siedzisko oraz dodatkową powierzchnię wysuwaną lub rozkładaną do stworzenia obszernego obszaru snu. Mebel zachowuje estetykę, zyskując funkcjonalność. Warto zwrócić uwagę na płynność działania mechanizmu rozkładania, łatwość jego obsługi oraz komfort zapewniany przez tworzone, łóżku.

Estetyka wpisana w wystrój wnętrza

Współczesne narożniki mogą przybierać bardzo różnorodne formy. Również ich obicia oraz elementy ozdobne są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu dopasowanie ich do określonego wnętrza jest prostsze. Niemal wszystkie narożniki rozkładane z funkcją spania mogą wyglądać jak klasyczne odpowiedniki bez możliwości rozłożenia. Profesjonalne firmy oferujące meble tapicerowane takie jak Fufu Sofa mają asortyment produktów z możliwością indywidualnego uzgodnienia funkcjonalności. Komfortowy szezlong, często z wydłużonym podłokietnikiem oraz miejsce do siedzenia dla 2-3 osób w stylu nowoczesnym, glamour czy skandynawskim można dopasować do przestrzeni. Wybór tkanin oraz kolorów od uniwersalnych szarości i beżów, poprzez elegancką czerń czy granat lub burgund, aż po żywe barwy czy modne pastele świetnie wpisuje się w różnorodne potrzeby. Dodatki takie jak pikowania, dekoracyjne przeszycia dopełniają stylistycznie mebel.