Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Leasing pozwala przedsiębiorcy na pozyskanie nowego samochodu w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Pod wieloma względami jest to opcja dużo korzystniejsza od zakupu na kredyt. Elastyczne warunki umowy dostosowane do potrzeb każdej firmy sprawiają, że Mercedes leasing pozwoli cieszyć się luksusowym autem z wyższej półki w zamian za przystępną ratę miesięczną. Prezentujemy najważniejsze zagadnienia związane z leasingiem samochodu osobowego.

Leasing – na czym dokładnie to polega?

Firmy leasingowe zajmują się pozyskiwaniem nowych aut wskazanych przez klientów. Po podpisaniu umowy, leasingobiorca zyskuje możliwość korzystania z pożyczonego auta zgodnie z ustalonymi warunkami. Faktycznym właścicielem pojazdu pozostaje firma leasingowa. Leasing w wielu aspektach okazuje się dużo korzystniejszy od kredytu gotówkowego. Przede wszystkim, nie obciąża zdolności kredytowej firmy, a ponadto, oferuje szeroki pakiet dodatkowych usług, które zwiększają wygodę użytkowania z użyczonego pojazdu.

Ze względu na elastyczne warunki oraz możliwość swobodnego wyboru auta, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na tę formę finansowania. Samochody leasingowe można uzyskać w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej, bez konieczności dużych, jednorazowych wydatków. Dużą korzyścią dla przedsiębiorcy jest również możliwość odliczenia niektórych kosztów leasingu od podatku VAT, co pozwala na lepszą optymalizację podatkową.

Co wpływa na wysokość miesięcznej raty?

Najważniejszym wyznacznikiem wysokości miesięcznej raty jest oczywiście wartość rynkowa wybranego pojazdu. Ekonomiczne auta leasingowe z małym silnikiem przystosowanym do jazdy miejskiej, można wynająć już za kilkaset złotych miesięcznie. Wielu leasingodawców wlicza do raty także ubezpieczenie pojazdu. To zależy w głównej mierze od pojemności silnika, mocy oraz naszego doświadczenia jako kierowcy. W leasingu finansowym bardzo istotną rolę pełni także czas trwania umowy. Ostatnim czynnikiem są dodatkowe usługi wchodzące w skład wybranego pakietu.

Jakie usługi oferuje dobry leasingodawca?

Firmy leasingowe starają się na bieżąco ulepszać oferowane pakiety, aby każdy przedsiębiorca mógł liczyć na leasing w pełni dopasowany do potrzeb firmy. Auta leasingowe są dużo prostsze w użytkowaniu za sprawą dodatkowych usług, które proponuje nam leasingodawca. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim: rozszerzone ubezpieczenie z assistance, obsługa serwisowa, przeglądy i wymiana opon, karty paliwowe, a także wygodna platforma i aplikacja mobilna umożliwiająca wygodne zarządzanie flotą pojazdów w każdym miejscu. Ostatnia z usług jest szczególnie ważna dla większych firm, które biorą w leasing kilka, a nawet kilkanaście pojazdów.

Co dzieje się z autem wraz z końcem umowy?

W przypadku leasingu finansowego, miesięczne raty są tak rozłożone, aby wraz ze spłatą ostatniej, klient stawał się pełnoprawnym właścicielem pojazdu. Z kolei w leasingu operacyjnym, klient ma pierwszeństwo przy ewentualnym kupnie auta. Jeśli się na to nie zdecyduje, samochód trafia na rynek wtórny i może być kupiony lub wyleasingowany przez innych klientów. Aukcje aut poleasingowych cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na korzystne ceny i dobry stan techniczny. Luksusowy Mercedes klasa C może zostać pozyskany bardzo niedrogo a ponadto, klient może liczyć na pełne wsparcie oraz doradztwo ze strony firmy leasingowej sprzedającej samochód.

Na czym polega leasing i czy jest dobrym rozwiązaniem dla firmy?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.