Gnieźnieńscy policjanci podczas świąt intensywnie pracowali na drogach naszego powiatu po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Niestety mimo wzmożonych działań nie uniknięto dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym – 1 kolejowy i 1 drogowy oraz 17 kolizji drogowych.

 

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu gnieźnieńskiego funkcjonariusze intensywnie pracowali, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. W konsekwencji od piątku aż do poniedziałku włącznie odnotowano dwa wypadki – jeden kolejowy, drugi drogowy, 17 kolizji i zatrzymano 5 osób na tzw. podwójnym gazie (2 kierujących pojazdami i 3 rowerzystów).

W piątek, 19 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:40 na ul. Skrajnej w Gnieźnie doszło do tragicznego w skutkach wypadku kolejowego. 57-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżającą lokomotywę. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśnia Policja.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę, 20 kwietnia około godziny 13.20 na drodze gminnej nr 349 w pobliżu miejscowości Charbowo w gminie Kłecko. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner, 25-letni mieszkaniec gminy Kłecko podczas wymijania z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem Mazda zjechał na pobocze, wpadł w poślizg, następnie uderzył prawą stroną pojazdu w drzewo. W wyniku wypadku 18-letnia pasażerka pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarła na miejscu. Kolejny pasażer peugeota, 56-letni mieszkaniec gminy Kłecka został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarł następnego dnia. Kierowca Peugeota z ogólnymi potłuczeniami został karetka pogotowia przetransportowany do szpitala w Gnieźnie. Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Na miejscu tych zdarzeń policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szereg czynności dochodzeniowo śledczych, które pozwolą dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności wypadków, a dla prawidłowego zabezpieczenia materiału dowodowego w czynnościach procesowych uczestniczył również specjalista kryminalistyki.

W wielkanocną niedzielę, 21 kwietnia około godziny 15:00 doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze z Żydowa do Gębarzewa. Samochód osobowy marki Citroen wjechał pod pociąg relacji Gniezno – Jarocin. Autem podróżowała 32-letnia kobieta z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lat, które przewieziono do szpitala celem przebadania. Z wstępnych ustaleń wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn zgasł silnik. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.