Finał Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego w Poznaniu i Gnieźnie
W dniach 10-14 czerwca w Poznaniu i Gnieźnie odbędzie się finał XXXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Wydarzenie to zgromadzi najlepszych policjantów z całego kraju, którzy rywalizować będą w różnych konkurencjach, by wyłonić najlepszego specjalistę w dziedzinie ruchu drogowego.
  1. Finał konkursu w Poznaniu i Gnieźnie.
  2. Rywalizacja 36 uczestników w sześciu konkurencjach.
  3. Udział honorowy żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.
  4. Odznaczenia i nagrody dla zwycięzców.

W finale konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” weźmie udział 34 najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego z całej Polski, którzy zdobyli czołowe miejsca w eliminacjach wojewódzkich. Dodatkowo, na zasadzie honorowego uczestnictwa, zaproszono dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Wszyscy uczestnicy zmierzą się w sześciu konkurencjach, które sprawdzą ich wiedzę, umiejętności i sprawność fizyczną.

Konkurencje obejmą m.in. testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, strzelanie z broni służbowej, kierowanie ruchem na skrzyżowaniu, jazdę sprawnościową motocyklem i samochodem oraz udzielanie pomocy poszkodowanym w wypadkach. To wszechstronne wyzwania, które mają na celu wyłonienie najlepszego policjanta ruchu drogowego oraz najlepszej drużyny.

Patronat nad tegorocznym finałem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewoda Wielkopolski oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami są Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Warto podkreślić, że konkurs ten to nie tylko rywalizacja, ale również doskonała okazja do doskonalenia umiejętności i sprawności policjantów. Wydarzenie ma również na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie.

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 12:00 na Placu Wolności w Poznaniu. Laureaci zostaną odznaczeni przez Komendanta Głównego Policji złotą, srebrną i brązową odznaką „Zwycięzca konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”. Otrzymają również nagrody pieniężne ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także nagrody rzeczowe od Partnerów konkursu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia, które będą dostępne na stronie internetowej Policji. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak najlepsi policjanci w kraju radzą sobie z wymagającymi zadaniami i jak ważną rolę pełnią w zapewnianiu bezpieczeństwa na naszych drogach.


Źródło: KPP w Gnieźnie