Na terenie gminy Kłecko doszło do usiłowania zabójstwa kobiety. 33-letni sprawca został zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Na początku października 2023 roku mieszkanka gminy Kłecko powiadomiła policjantów o naruszeniu nietykalności cielesnej przez jej 33-letniego partnera. Podczas przesłuchania okazało się jednak, że sprawa jest bardzo poważna.

Do zdarzenia doszło w nocy 2 października. Mężczyzna zamknął pokrzywdzoną w mieszkaniu, a następnie szarpał, popychał, bił a co najgorsze usiłował udusić. Kobieta przez cały czas próbowała się bronić, jednak nie miała siły, żeby się oswobodzić. Jak zeznała, w wyniku duszenia dwukrotnie straciła przytomność. W pewnym momencie udało jej się uciec przez okno. O własnych siłach dotarła na komendę. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę, który z uwagi na stan zdrowia musiał pozostać w szpitalu. Po jego opuszczeniu prokurator przedstawił mu zarzuty i zwrócił się z wnioskiem do gnieźnieńskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Podejrzany 33-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.