Dzielnicowi przeprowadzili działania informacyjno- edukacyjne dla działkowiczów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w powiecie gnieźnieńskim. Celem akcji było przypomnienie o zabezpieczaniu mienia przed aktami wandalizmu oraz kradzieżom i włamaniom.

 

Trwa „sezon działkowy”. Dzielnicowi z Gniezna i podległych komisariatów policji od kwietnia br. uczestniczyli w zebraniach z właścicielami ogródków działkowych (ROD). Policjanci spotykali się apelowali do działkowiczów o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”. Zbliżający się okres wakacyjny sprzyja kradzieżom i włamaniom nie tylko do domów i mieszkań.

Dzielnicowi w dalszym ciągu rozmawia z osobami przebywającymi na terenie ogródków działkowych o różnego rodzaju zagrożeniach jakie mogą ich spotkać ze strony nieuczciwych osób. Podczas rozmów policjanci udzielają rad jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą kradzieży i włamania.

Właściciele ogródków również mają duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy np. uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu” – podkreśla podinsp. Mieczysław Napierała przełożony dzielnicowych.

Pamiętajmy również o aplikacji moja komenda i Krajowej Mapie Zagrożeń.

  • Dzielnocowi przed Rodzinnym Ogrodem Działkowym