Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Przyszedł i czas na zakończenie tegorocznej edycji Królewskiego Festiwalu. I choć obostrzenia wciąż nie pozwalają nam na organizację masowych wydarzeń, udało nam się zaplanować tradycyjny Koncert Finałowy w nieco bardziej kameralnej formie.
👉 Na klimatycznej scenie na dziedzińcu Starego Ratusza, w piątek 27 sierpnia o 20:30. zagra dla Państwa Skubas. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w gnieźnieńskim Starym Ratuszu (Informacja Turystyczna oraz Dom Powstańca Wielkopolskiego).
Występujący pod tym pseudonimem Radosław Skubaj, stworzył jedną z najpiękniejszych polskich piosenek o braku miłości.
📍 W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 roku autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzask” zaprezentował się już jako artysta kompletny.
📍 Od czasu debiutu Skubas zagrał wiele tras koncertowych i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury. „Szklane Miesiące” to singiel zapowiadający trzeci album artysty. Jego premiera koncer-towa miała miejsce 17 sierpnia 2019 r. podczas Męskiego Grania w Warszawie przed ponad 15-tysięczną publicznością. 23.10.2020 r. miała miejsce premiera nowej płyty Skubasa pt. „Duch”. Do tej pory ukazały się trzy videoklipy promujące to wydawnictwo: „Ojciec i syn” nagrodzone pod-czas Papaya Young Directors (5 września 2020 r.), „Haitańskie drzewa” (22 września 2020 r.) i „Azja” (23 października 2020 r.).
📍 25.05.2021 r. Artysta zaprezentował swój najnowszy singiel „Do-bra Czarodziejka”, który powstał ze specjalną dedykacją dla jego Mamy. Przypomina on jak waż-ne są nasze Mamy. Premierze singla towarzyszył teledysk stworzony wraz z fanami Artysty, w któ-rym możemy zobaczyć zdjęcia fanów ze swoimi Mamami.