Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę podejrzanych o włamania do 3 altanek działkowych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 

W dniu 16 czerwca br. około 23:30 policjanci patrolowi otrzymali informację o włamaniu do altany na terenie ROD przy ulicy Biskupińskiej. Po udaniu się na miejsce zauważyli podejrzanie zachowujące się osoby, które zostały zatrzymane na gorącym uczynku przestępstwa. Kryminalni ustalili, że 35-latka i 38-latek włamali się w sumie do 3 altan, z których ukradli drobny sprzęt elektroniczny i artykuły żywnościowe. Właściciele oszacowali straty na łączna kwotę 3 tysiące złotych. Część przedmiotów policjanci odzyskali i przekazali pokrzywdzonym.

Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

A my przypominamy!

Często straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość drobnej rzeczy, która jest przedmiotem kradzieży. Aby przeciwdziałać przestępstwom na terenie ogrodów działkowych apelujemy do działkowców o właściwe zabezpieczenie ich wyposażenia.

Przeczytajcie jak należy zabezpieczyć działkę przed włamaniem:

1) nie zostawiaj w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych (butli gazowych, piecyków), w miarę możliwości zabierz je do domu lub ukryj w taki sposób, aby nie pozostawał on w widocznym miejscu;

2) wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić zdjęcia;

3) wzmocnij drzwi do altanki, zamontuj atestowane zamki w drzwiach jeśli jest taka możliwość załóż kraty na okna;

4) wybierz się na spacer i sprawdź czy wszystko jest w porządku, nie zapomnij zwrócić uwagi na sąsiednie działki;

5) podczas pobytu na działce zwróć uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei;