Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Działyniu. Uczestnikami zdarzenia była kierująca samochodem osobowym marki BMW i 6-letni chłopiec, poruszający się na rowerku bez opieki. Dziecko w wyniku doznanych obrażeń zostało przewiezione do szpitala w Poznaniu.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (19.09. br.), po godzinie 16:00. Na miejscu pracowali policjanci z gnieźnieńskiej drogówki. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 6-latek wyjechał z posesji i na jezdni doszło do zderzenia z samochodem marki BMW, kierowanym przez 31-letnią mieszkankę gminy Kłecko. Dziecko poruszało się na rowerku bez opieki.

Kierująca bmw nie miała możliwości manewru, co w konsekwencji zakończyło się potrąceniem chłopczyka. 6-latek został przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł szczegółowe badania.

Czynności w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z Kłecka, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia, w tym również sprawowanie opieki nad małoletnim.

Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji.

  • zielony dziecięcy rowerek z zakrzywionym przednim kołem