Klub Dyskusji o Książce oraz Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zapraszają miłośników literatury do wspólnej zabawy i zmierzenia się w literackim pojedynku podczas VI Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców. Zadania konkursowe będą miały formę quizu, dotyczyć będą popularnych zagadnień z zakresu literatury. Turniej jest częścią 13. Festiwalu Literackiego Preteksty.

Celem konkursu jest: inspirowanie zainteresowań literackich, popularyzacja książek i czytelnictwa oraz dobra zabawa. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat.

Zasady turnieju:

  1. W rozgrywkach uczestniczą trzyosobowe drużyny. Zgłoszenie odbywa się poprzez przesłanie lub dostarczenie osobiście karty zgłoszenia zawierającej: imiona i nazwiska uczestników, nazwę grupy oraz telefon kontaktowy.
  2. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września 2023 roku:

– osobiście w Dziale Promocji i Animacji BPMG, przy ul. Staszica 12a w Gnieźnie,

– mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć z wydarzenia.
  2. Drużyna, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi (zdobędzie największą liczbę punktów) wygra turniej i otrzyma nagrody rzeczowe. Zostaną też nagrodzone miejsca II i III.
  3. Turniej odbędzie się 22 września (piątek) 2023 roku o 17.00 w Starym Ratuszu (sala koncertowa na ostatnim piętrze) ul. Chrobrego 41 w Gnieźnie.