Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna, po informacji od świadka zatrzymali do kontroli mercedesa. Okazało się, że 51-letni kierowca był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami z wyjątkiem kategorii T. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat i wysoka grzywna.

 

"Piłeś - nie jedź!" jest nadal aktualne. Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiej tragedii. Takiej tragedii być może udało się uniknąć dzięki świadkowi, który poinformował funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy o nietrzeźwym kierowcy pojazdu marki Mercedes.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 25 września na ulicy Grzybowo w Gnieźnie. Auto jechało przed radiowozem zygzakiem. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. W dodatku mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, z wyjątkiem kategorii T.

Auto zostało odholowane na policyjny parking. 51-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.