Gnieźnieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali poszukiwanego 32-latka. Polski wymiar sprawiedliwości wydał za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania za kradzież z włamaniem i znieważenie funkcjonariuszy. Poszukiwany za wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej.

 

 

W minioną niedzielę (26.06.2022r.) na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem C5, który popełnił wykroczenie drogowe. Za kierownicą siedział 32-letni mężczyzna przebywający na stałe na terenie Niemiec. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany za kradzież z włamaniem i znieważenie funkcjonariuszy Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Goleniowie.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze, znaleźli przy 32-latku amfetaminę. Mężczyźnie pobrano krew do badań by ustalić, czy nie prowadził samochodu pod wpływem środków odurzających. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, ze kierujący nie posiada uprawnień do kierowania – w 2012 roku decyzją Starostwa Goleniowskiego zostały mu cofnięte. Mężczyzna trafił już do Zakładu Karnego.