W poniedziałek, 25 listopada, o g. 17.00 zapraszamy do Starego Ratusza na ostatni warsztat w ramach cyklu Film Malucha w listopadzie. Co będzie się działo? to będą zajęcia o
19 listopada o godz. 13.00 Zespół Retro obchodził kameralną uroczystość, podczas której urodziny świętowała Pani Alina, a imieniny obchodziły Pani Cecylia i Pani Jadwiga. Życzenia Paniom złożył Dyrektor MOK
Podatek VAT w rolnictwie bez tajemnic

2019/11/15

szkolenie VAT
PPK - poznaj nowe obowiązki pracodawców - szkolenie

2019/11/18

pwb pfp ppk
Ile odzysku tyle zysku - świętuj z nami Dzień Makulatury i zmieniaj świat!

2019/11/14

ekologia makulatura
 • UWAŻAJ NA CZAD!

  Rozpoczął się okres grzewczy. Przy niskiej temperaturze wiele osób, aby ogrzać mieszkanie używa kominków, pieców słabej jakości albo korzysta z urządzeń gazowych. Co roku śmiercionośny czad niestety zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

 • Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Pomimo apeli w dalszym ciągu wielu kierujących przekracza dozwoloną prędkość. Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który jechał z prędkością 119 km/h w terenie zabudowanym we wsi Sroczyn w gminie Kiszkowo. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

 • Biegali i zabezpieczali

  W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku odbył się V gnieźnieński Bieg Niepodległości. Wśród prawie 600 biegaczy nie zabrakło gnieźnieńskich policjantów, którzy na czele z komendantem powiatowym insp. Przemysławem Kozaneckim wbiegli na metę z flagą upamiętniającą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Trzeba podkreślić, że w tym samym czasie nad bezpieczeństwem uczestników biegu i kibiców czuwali ich koledzy.

 • W 2019 roku przypada 90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej – królowej literatury dla dzieci. Bogata twórczość pisarki stała się inspiracją do powstania projektu edukacyjnego Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską.
  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez filmów – oglądanych w multipleksach, telewizji, na własnym odtwarzaczu filmów czy z platformy cyfrowej. Jednak wszystko ma gdzieś swój początek i nie inaczej
  Koncerty dla najmłodszych to idealna propozycja dla naszych milusińskich. Tym razem trochę w nawiązaniu do trwającego w listopadzie filmu. Zapraszamy wszystkich w niedzielę 24 listopada o godzinie 11:00 do
  Koncert muzyki filmowej w wykonaniu uczniów II stopnia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie to kolejna okazja do wysłuchania młodych muzyków w naszych progach. Tym razem przyświeca nam, poza
  Nowy cykl Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach którego organizowane są spotkania z cudzoziemcami od wielu lat mieszkającymi w Gnieźnie, którzy w sposób subiektywny przedstawią kulturę z której się wywodzą.
  Przedsiębiorcy z Powiatu <a href=Gniezno na targach w Niemczech"/>

  2019/11/13

  gospodarka zagranica
 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

 • Okradł zakład pracy na 50 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

  Funkcjonariusze kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padły specjalistyczne części do maszyn których wartość wyceniono na 50 tysięcy złotych. 30-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 • Drugi warsztat w ramach cyklu Filmu Malucha! już w poniedziałek 18 listopada, o g. 17.00 w sali na II piętrze Starego Ratusza. To spotkanie pt. PLAKAT FILMOWY Do każdego
  Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego obradował w Gnieźnie

  2019/11/12

  powiat obrady
 • 21-latek z zarzutem kradzieży pieniędzy

  Policjanci kryminalni zatrzymali 21-letniego gnieźnianina, którego podejrzewali o kradzież pieniędzy z plecaka. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • logo RSS