Kalendarz ogólny Królewskiego Festiwalu Artystycznego (szczegóły będziemy uzupełniać na bieżąco):

24.06 – Wystawa – Gnieźnianie A.D. 2022 – przestrzeń miasta https://fb.me/e/2D26nbMIr

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było (i jest do dzisiaj) rejestracja życia Gniezna i jego mieszkańców. Tegoroczna edycja prezentuje „światłoczułe opowieści” autorstwa: Anny Farman, Beaty Orczykowskiej, Magdaleny Polak, Marka Lapisa, Szymona Malengowskiego, Piotra Robakowskiego, Dawida Stube, Waldemara Stube oraz Michała Wysockiego.

24.06 – Żabson – koncert – plac św. Wojciecha https://fb.me/e/8oRVeCVqp

25.06 – Piknik czytelniczy – Park Trzech Kultur https://fb.me/e/1uZSes5YL

W zielonym plenerze, na kocykach, z książką u boku rozpocznie się największe czytelnicze wydarzenie w mieście. A piknikowy program będzie kręcił się wokół “Pippi!” – w osobie Edyty Jungowskiej, gwiazdy wydarzenia. Poza tym piknik to cała masa atrakcji m.in.: występy iluzjonisty, warsztaty i zabawy z Pippi, loteria fantowa, fotobudka, teatrzyk kamishibai, Pan Walizka, wesołe animacje z BAZĄ, zawody sportowe z Karoliną Koszelą.

25.06 – LemOn – koncert – plac św. Wojciecha https://fb.me/e/8oRVeCVqp

26.06 – Wilki – koncert – plac św. Wojciecha https://fb.me/e/8oRVeCVqp

1-3.07 Rękoczyny – ul. Rzeźnicka i dziedziniec Starego Ratusza

Wydarzenie, podczas którego na deptakach przy ul. Chrobrego i Rzeźnickiej rozstawione będą kramy rękodzielników, a każdy będzie mógł sprawdzić, jak bardzo może zrelaksować własnoręcznie wykonana makrama czy naturalne mydło.

7-10.07 – Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne “Bez Kurtyny” – Rynek i dziedziniec Starego Ratusza

Dziedziniec Starego Ratusza będzie świadkiem naprawdę spektakularnego pokazu twórczości Adama Walnego – twórcy autorskiego teatru przedmiotu „Walny-Teatr”, lalkarza, reżysera teatru lalek i edukatora. Czego można się spodziewać w dwa lipcowe wieczory z przedstawieniami Walnego? Na pewno niesamowitej scenografii, która współgra z aktorem i tworzy nadzwyczajną przestrzeń

14.07 – Wieczór z Klasyką – dziedziniec Starego Ratusza

Podobnie jak w zeszłym roku, będzie można także zanurzyć się w cudowne brzmienia muzyki klasycznej w ciepły, letni wieczór w przestrzeni naszego urokliwego miasta.

15-17.07 – Konwent Fantastyki Fantasmagoria – II Liceum Ogólnokształcące

Gratka dla wszystkich fanów fantastyki, komiksów i gier planszowych – darmowa impreza z ponad stoma punktami programu. Na odwiedzających czekać będą fantastyczne i naukowe prelekcje, konkursy, karaoke, goście literaccy, pokaz cosplay, gry planszowe, RPG, LARP, manga, anime, tohou, papercraft, sala Star Wars oraz wystawy – atrakcji nie zabraknie!

21-24.07 – Wielkopolski Weekend Miejski – przestrzeń miasta i Stary Ratusz

Tegoroczna edycja będzie poświęcona artyście, którego praca wpłynęła na kulturę naszego miasta czyli o Jerzym Sieczkowskim i Niezależnej Grupie Poetyckiej Drzewo. Oprócz wystawy fotograficznej, odbędą się warsztaty, koncert i spotkania. Duży udział w przygotowaniu tego wydarzenia będzie miała społeczność lokalna.

28.07 – Wieczór z Klasyką – dziedziniec Starego Ratusza

30-31.07 – Jarmark Średniowieczny – dziedziniec Starego Ratusza, ul. Rzeźnicka oraz Rynek

Na ul. Rzeźnickiej i dziedzińcu Starego Ratusza, ponownie można będzie spotkać wybitnych rękodzielników, dzielnych wojów a także aktorów i muzyków. Podczas jarmarku nie zabraknie także warsztatów a dzieci będą mogły spróbować swoich sił w grach i zabawach plebejskich. Młodzież i dorośli natomiast będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie, w ramach turnieju „O Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu” – który już tradycyjnie odbędzie się na placu św. Wojciecha – wszystko po to, aby ponownie poczuć w Pierwszej Stolicy klimat pierwszych Piastów.

2-7.08 – nieMOŻLIWE – Dziecięcy Tydzień Kreatywny – dziedziniec Starego Ratusza oraz przestrzeń miasta

Ponownie dzieciaki przejmą stery, przygotowując niezwykłe warsztaty i spotkania. Czasem z niewielką pomocą swoich rodziców, częściej zupełnie samodzielnie, kierując się swoją wyobraźnią i marzeniami. W tym roku, podczas tego wydarzenia dziedziniec Starego Ratusza zamieni się w stację kosmiczną.

12-14.08 – Weekend Grajków Ulicznych – przestrzeń miasta

To już siódma edycja Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze”, która odbędzie się na ulicach Gniezna. Przez cały weekend można będzie spotkać grajków ulicznych którzy pojawią się w parkach, na skwerach, w klimatycznych uliczkach Gniezna.

18.08 – Wieczór z Klasyką – dziedziniec Starego Ratusza

19-21.08 – Weekend z Tańcem – dziedziniec Starego Ratusza i Rynek

Po raz kolejny dobrze znane i lubiane Międzynarodowe Spotkania z Folklorem połączymy z innymi wydarzeniami związanymi z tańcem: będą pokazy tańca i warsztaty różnych rodzajów i technik tanecznych – każdy znajdzie coś dla siebie!

26-28.08 – Kino Letnie – przestrzeń miasta

Zakończenie lata w Gnieźnie stanie pod znakiem kina plenerowego. Sympatyczny, familijny repertuar będzie doskonałą okazją do relaksu przed powrotem do jesiennej rzeczywistości.

 

KFA już na dobre zadomowiło się w świadomości mieszkańców naszego miasta, z pewnością także jest miłym i klimatycznym urozmaiceniem dla turystów odwiedzających Gniezno. Tym bardziej miło jest nam zaprosić wszystkich na kolejną edycję festiwalu, szczególnie kiedy po czasie pandemii wraca on do swoich dawnych rozmiarów.

wszelkie informacje można uzyskać http://www.KFA.Gniezno.eu