Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

O czym należy pamiętać, urządzając sypialnię? Podpowiadamy

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, to tam regenerujemy siły i zdobywamy energię na kolejny dzień. Biorąc pod uwagę, że w sypialni rozpoczynamy każdy dzień, to warto poświęcić jej nieco uwagi i dobrze przemyśleć wyposażenie, aby była ona przytulna, a jednocześnie funkcjonalna. Łóżko tapicerowane, szafy, oświetlenie. Na co zwrócić uwagę, aranżując swoje miejsce do spania?

Łóżko

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Ogromną popularnością cieszą się zarówno łóżka drewniane, jak i tapicerowane. Są one trwałe, odporne na uszkodzenia i niezwykle efektowne. Łóżko tapicerowane pasuje praktycznie do każdego wnętrza, a w zależności ob. wybranego modelu i koloru obicia może pięknie wyglądać w sypialni urządzonej w stylu klasycznym, nowoczesnym, glamour, czy nawet loftowym. Jeśli chcemy uzyskać bardziej ekskluzywny i elegancki wygląd, warto zwrócić uwagę na łóżko z pikowanym zagłówkiem. Jest to bardzo wygodne i efektowne rozwiązanie, które doda szyku i umożliwi wygodne oparcie się.

Funkcjonalność

Wybierając łóżko, trzeba zwrócić szczególną uwagę, na jego wymiar tak, aby zapewniało wygodę, a jednocześnie pozostawiało dość miejsca w sypialni, żeby móc się swobodnie w niej poruszać. Warto również rozważyć wybór łóżka z pojemnikiem lub szufladami, które umożliwią wygodne przechowywanie rzeczy i zwiększą funkcjonalność łóżka.

Przechowywanie

W sypialni powinno znaleźć się również miejsce do przechowywania. Pojemna komoda, szafa z drzwiami przesuwnymi, czy witryna pozwolą na wygodne ułożenie wszystkich rzeczy i ułatwią utrzymanie porządku. Dobrym rozwiązaniem są również szafki nocne, które stanowią wyposażenie praktycznie każdej sypialni. To doskonałe miejsce na schowanie rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką oraz na odłożenie czytanej książki, czy ustawienie lampki nocnej.

Oświetlenie

Rodzaj oświetlenia w sypialni zależy od tego, czy będziemy w niej się jedynie relaksować, czy też czytać lub nakładać makijaż. Główny punkt świetlny warto zainstalować w centralnym miejscu sufitu i wyposażyć go w przyjemne, ciepłe światło, które nada sypialni bardziej przytulnego charakteru. Dodatkowe punkty świetlne mogą mieć silniejsze światło o białej barwie, która sprzyja skupieniu i mniej męczy wzrok – takie światło powinno być zainstalowane w lampce nocnej lub nad wezgłowiem.