Policjanci i pracownicy cywilni z gnieźnieńskiej komendy wzięli udział w V rowerowym rajdzie udając się do wypoczynkowej miejscowości Skorzęcin. Podczas przejazdu uczestnicy delektowali się pięknym słonecznym dniem oraz świeżym, zdrowym powietrzem. Dodatkowymi korzyściami był wspólnie spędzony czas ludzi z pasją do sportu i aktywności fizycznej.

 

V Rajd Rowerowy funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie rozpoczął się słoneczny, ciepły poranek w sobotę, 4 września 2021r.

Tegoroczna trasa zaplanowana była w odcinku 25 kilometrów z Gniezna przez Wierzbiczany, Krzyżówkę, Gaj do miejscowości Skorzęcin plaża i z powrotem do Gniezna.

Na półmetku przebytej trasy podczas odpoczynku szef gnieźnieńskich policjantów insp. Przemysław Kozanecki wręczył zebranym pamiątkowe breloki na okoliczność rajdu. Aby uzupełnić spalone kalorie rowerzyści zostali poczęstowali rogalikami własnego wypieku jednej z uczestniczek.

W ciągu całej trasy uczestnikom towarzyszyło piękne słońce i minimalne podmuchy wiatru.

Kiedy grupa dotarła na miejsce można było zażyć kąpieli słonecznej i wodnej w Jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie. Następnie zaserwowano pyszną grochówkę i karkówkę z grilla oraz słodką przekąskę.

Podczas pobytu wszystkim dopisywał humor, panowała przyjazna i wesoła atmosfera.

Zaplanowano już wstępną trasę na przyszły rok.