Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Co najpierw przychodzi Ci na myśl kiedy słyszysz o oplu? Może pomyślisz, że to znana i sprawdzona marka. Albo, że to samochody z bogatą historią i godne zaufania. Jeszcze innym może przyjść na myśl ich pierwszy samochód z lat młodości. Niezależnie od tego, z którą z tych opcji się utożsamiasz, a może masz jeszcze inne zdanie na ten temat, prawdopodobnie zgodzisz się, że to jeden z lepszych samochodów klasy ekonomicznej. Właśnie z tego względu wielu decyduje się na jego zakup lub jak wspomniano w tytule tego artykuł, na jego wynajem, jak wspomniano tutaj: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-opel/. I jeśli chodzi o opla, wynajem może być naprawdę trafnym rozwiązaniem albo trafionym prezentem. Być może zastanawiasz się jak to możliwe, żeby z wynajmu samochodu zrobić prezent. Dlatego też w dalszej części tego artykułu, omówimy tę kwestię nieco szerzej.

Często zdarza się, że kiedy syn lub córka zrobią prawo jazdy, rodzice chcieliby im sprawić prezent w postaci samochodu, ale środki niestety zazwyczaj są ograniczone i nie stać nas na kupno nowego samochodu. W takiej sytuacji, wiele osób decyduje się na kupno auta używanego i jest to jedną z lepszych dostępnych opcji. Jednak istnieje jeszcze inna możliwość, a mianowicie wynajem długoterminowy opla (czy też innego samochodu, jednak tutaj chcemy się skupić głównie na tej marce). Dlaczego jest ona opcją wartą rozważenia? To prawda, że kupno samochodu używanego prawdopodobnie będzie tańsze niż opel w abonamencie na rok, dwa, czy trzy lata, jednak wiąże się z innymi kosztami i to często niemałymi.

Przy kupnie samochodu, niezależnie od tego, czy jest to samochód nowy, czy używany, trzeba liczyć się ze sporymi opłatami dodatkowymi. Wśród nich jest ubezpieczenie, które dla nowego kierowcy niestety, wcale nie jest takie tanie. Inną kwestią są wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne, które również pociągają za sobą spory wydatek. Trzeba też pamiętać o zmianie opon na zimowe/letnie w zależności odpory roku. I nie da się ukryć, że im starszy samochód, tym częściej coś się w nim psuje, więc co jakiś czas trzeba wymieniać części. Nie mówiąc już o możliwej stłuczce, która mniej doświadczonym kierowcom, może się przydarzyć łatwiej, niż tym z większym doświadczeniem. W tym przypadku koszty naprawy, często są bardzo duże, nieraz nawet większe lub podobne, jak wartość kupionego samochodu używanego, szczególnie opla, którego starsze modele możemy kupić po stosunkowo niskiej cenie. Jeśli zaś chodzi o opla na abonament, wszystkie te koszty są już wliczone w miesięczne raty, które będziemy opłacać. I wbrew pozorom, nie są one takie wysokie. Na przykład jeśli chodzi o opla astra, abonament w różnych firmach zaczyna się już od około 500 zł brutto, zawierając w sobie wszystkie wspomniane wyżej opłaty. Jeśli mamy trochę większe możliwości finansowe, można zwrócić uwagę również na inne modele.

I tak w przypadku opla insigni, abonament będzie oscylował w granicach 900 zł. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań użytkownika, gdyż młodej osobie zazwyczaj nie będzie potrzebny najnowszy model ze wszystkimi udogodnieniami, ale wystarczy jej podstawowe wyposażenie opla. Abonament w tym momencie nie będzie duży, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę koszty w ciągu roku lub dwóch, a można będzie cieszyć się nowym autem, prosto z salonu. Dlatego też jeśli myślimy o sprawieniu prezentu naszym dzieciom, które są świeżo po zrobieniu prawa jazdy, warto wziąć pod uwagę wynajem długoterminowy opla, jako jedną z lepszych dostępnych rozwiązań. Na pewno ucieszy to młodą osobę, a jednocześnie nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu.

Opel – wynajem jednym z lepszych rozwiązań