Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

16 października policjanci z Gniezna włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem imprezy było III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

 

Policjanci z Gniezna po raz kolejny włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który przypada na dzień 16 października. Punktualnie o godzinie 12:00 na auli III Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z uczniami klas policyjnych i ratownictwa medycznego z tej szkoły, II LO, innymi służbami, przedszkolakami z Przedszkola nr 5, SP nr 1, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 8, młodzieżą ze Szkoły Technicznej Mundurowej, ZSP nr 1, wychowankami Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza", przedstawicielami WOPR-u, GOSiR-u braliśmy udział w próbie bicia rekordu wraz z WOŚP w liczbie osób prowadzących jednocześnie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Zorganizowana przez akcja zgromadziła około 222 osoby. Policjanci wspólnie z innymi uczestnikami nieustannie, przez pół godziny prowadzili akcję resuscytacji na fantomach zmieniając się co kilka minut. Całe wydarzenie zakończyło się o godzinie 12:30.

Głównym celem akcji jest propagowanie i nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagle i niespodziewanie zatrzymanie krążenia. Im większa liczba osób będzie posiadała takie umiejętności, tym więcej osób otrzyma natychmiastową pomoc, co zwiększy ich szansę na przeżycie.