Zaproszenie na 4. webinar o termomodernizacji w programie Czyste Powietrze
Już 5 września odbędzie się kolejny, czwarty webinar z cyklu „Akademia Czystego Powietrza”, który poświęcony będzie tematyce termomodernizacji oraz audytu energetycznego w ramach ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. To doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych poprawą efektywności energetycznej swoich budynków.
  • Co nas czeka podczas webinaru?

  • Audyt energetyczny – klucz do efektywności

  • Dlaczego warto uczestniczyć?

Co nas czeka podczas webinaru?

Podczas nadchodzącego spotkania, które rozpocznie się o godzinie 10:00, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z termomodernizacją. W pierwszej części webinaru eksperci omówią podstawowe pojęcia dotyczące modernizacji budynków, w tym systemy ogrzewania, wentylacji oraz kwestie związane z ciepłą wodą użytkową. Ponadto poruszone zostaną tematy dotyczące przegród zewnętrznych oraz odnawialnych źródeł energii, co z pewnością zainteresuje osoby planujące wprowadzenie zmian w swoich domach.

Audyt energetyczny – klucz do efektywności

W drugiej części spotkania skupimy się na audycie energetycznym. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są różnice między różnymi rodzajami Świadectw Charakterystyki Energetycznej oraz kiedy taki dokument jest niezbędny w ramach programu „Czyste Powietrze”. Ważnym punktem programu będzie omówienie najczęstszych błędów popełnianych podczas przeprowadzania audytów oraz szczegółowe wskazówki dotyczące dokumentu podsumowującego audyt energetyczny. Uczestnicy będą mieli również możliwość zapoznania się z nowymi wymaganiami, które weszły w życie po 22 kwietnia 2024 roku, a także dowiedzą się, gdzie szukać rzetelnych specjalistów w tej dziedzinie.

Dlaczego warto uczestniczyć?

Webinar „Akademia Czystego Powietrza” to nie tylko szansa na zdobycie praktycznej wiedzy, ale także platforma do wymiany doświadczeń i pomysłów w zakresie poprawy jakości powietrza oraz efektywności energetycznej. Organizatorzy, NFOŚiGW we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Polskim Alarmem Smogowym, od 2020 roku oferują mieszkańcom dostęp do rzetelnych informacji i narzędzi, które mogą pomóc w walce ze smogiem. Udział w takim wydarzeniu to krok w stronę bardziej ekologicznego i oszczędnego stylu życia.


Według informacji z: UM Gniezno