„Frajda, Granda i Bzik” to:
📌 spektakl dla dzieci od 3 roku życia i bliskich im dorosłych.
📌 bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury (ostrzegamy, nie ma ich wiele, dlatego też polecamy nie odkładać decyzji na później i przemyślanie je wybrać).
📌 Choreografią i reżyserią zajęły się: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz, które także pojawią się na scenie w niedzielę 22.10. o g. 16.00 a później podczas warsztatów.
📌 Spektakl o spotkaniu ciał, energii, skojarzeń. To spotkanie w tym momencie. Wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne. Spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika! Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie ze sobą swoją historię. Spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy, szukamy kolejnych ścieżek. Jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ze sobą ciężko? Jasne! Każdy przecież przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy rozkręca od czasu do czasu swoją własną grandę!
📌Spotkaniu towarzyszą obiekty sensoryczne Intibag.
📌Po spektaklu jest możliwość wzięcia udziału w warsztacie, który traktowany jako pretekst do budowania i pogłębiania relacji pomiędzy uczestnikami wydarzenia. Przełamanie tradycyjnego schematu artysta – odbiorca, przenosząc akcent z biernego odbioru na wspólne doświadczanie i przeżywanie. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości i współtworzenia.
Warsztaty dedykowane są dzieciom i bliskim im dorosłym, również uczestnikom i uczestniczkom ze szczególnymi potrzebami. (Na warsztaty obowiązują zapisy, których można dokonać podczas odbierania bezpłatnych zaproszeń w MOKu).
📌Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje”.