Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gniezno

Mała książka - wielki człowiek. Pierwsze dyplomy rozdane!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pierwsze dyplomy w ramach programu „Książka na start” – rozdane. Ze względu na okres zamknięcia z powodu pandemii, pierwsze dyplomy Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna mogła wręczyć dopiero teraz - w lipcu 2020 roku. Dyplom jest potwierdzeniem czytelniczych zainteresowań dziecka – mały czytelnik za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu - właśnie imienny dyplom. Biblioteka gratuluje dzieciom i rodzicom i zachęca kolejnych małych czytelników do odbierania dyplomów.

We wrześniu 2019 roku Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przystąpiła do projektu „Książka na start” realizowanego w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki w Krakowie. Jednym z celów projektu było zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. W ciągu dwóch tygodni dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną otrzymały w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka „Pierwsze czytanki dla…”, broszura dla rodziców o roli czytania w życiu dziecka oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Akcja wciąż trwa – „startowe” wyprawki czytelnicze czekają na kolejne dzieci przedszkolne w wieku od 3 do 6 lat. Biblioteka zachęca do zapisywania się w poczet czytelników:

Biblioteka Główna
ul. Mieszka I 16
tel. 61 426 18 44

Wypożyczalnia dla Dzieci
ul. Mieszka I 15
tel. 61 426 18 42

Filia nr 1
ul. Krucza 3
tel. 61 426 39 56

Filia nr 2
ul. Staszica 12a
tel. 61 426 40 54

Filia nr 9
os. Orła Białego 18
tel. 61 426 63 44

Zdjęcia: